Utah Jazz w bolesny sposób zakończyło swoją przygodę z tegorocznymi play-offami. Porażka nie wpłynie jednak na decyzję Donovana Mitchella, obrońcę Jazzmanów, który zgodnie z doniesieniami jest gotowy do podpisania nowego kontraktu.


Zdaniem mediów zza oceanu 23-latek ma podpisać nową, pięcioletnią umowę, opiewającą na niebotyczne 170 milionów $. W jego przypadku jest to maksymalna wartość dla zawodnika przedłużającego debiutancki kontrakt. W trakcie sezonu zasadniczego Mitchell notował średnio 24 punkty, 4,4 zbiórki oraz 4,3 asysty na mecz i wyrósł na jednego z liderów ekipy z Salt Lake City.

Po przegranym z Nuggets meczu numer siedem Donovan przyznał, że choć niejednokrotnie obawiał się urazu, który mógłby pozbawić go wieloletniej umowy, to nie mógł pozwolić, by jego prywatne interesy stanęły na drodze zespołu.

– Kiedy reszta zawodników powiedziała mi, że chce grać, zdecydowałem się. Nie mogłem myśleć wyłącznie o sobie. Mamy w zespole graczy, którzy nie są jeszcze ugruntowani w lidze i potrzebują nieco czasu, by pokazać swoją wartość. To byłoby samolubne, gdybym zdecydował się stanąć im na drodze. Nie mogłem pozwolić, by mój kontrakt wszedł w drogę interesów zespołu. Musiałem polegać na Bogu. Gdybym złapał kontuzję, taka byłaby wola Boga – mówi Mitchell.

Nowy kontrakt będzie mógł zostać dopięty dopiero po rozpoczęciu wolnej agentury. Termin ten szacuje się na połowę października.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments