Utah Jazz w bolesny sposób zakończyło swoją przygodę z tegorocznymi play-offami. Porażka nie wpłynie jednak na decyzję Donovana Mitchella, obrońcę Jazzmanów, który zgodnie z doniesieniami jest gotowy do podpisania nowego kontraktu.


Zdaniem mediów zza oceanu 23-latek ma podpisać nową, pięcioletnią umowę, opiewającą na niebotyczne 170 milionów $. W jego przypadku jest to maksymalna wartość dla zawodnika przedłużającego debiutancki kontrakt. W trakcie sezonu zasadniczego Mitchell notował średnio 24 punkty, 4,4 zbiórki oraz 4,3 asysty na mecz i wyrósł na jednego z liderów ekipy z Salt Lake City.

Po przegranym z Nuggets meczu numer siedem Donovan przyznał, że choć niejednokrotnie obawiał się urazu, który mógłby pozbawić go wieloletniej umowy, to nie mógł pozwolić, by jego prywatne interesy stanęły na drodze zespołu.

– Kiedy reszta zawodników powiedziała mi, że chce grać, zdecydowałem się. Nie mogłem myśleć wyłącznie o sobie. Mamy w zespole graczy, którzy nie są jeszcze ugruntowani w lidze i potrzebują nieco czasu, by pokazać swoją wartość. To byłoby samolubne, gdybym zdecydował się stanąć im na drodze. Nie mogłem pozwolić, by mój kontrakt wszedł w drogę interesów zespołu. Musiałem polegać na Bogu. Gdybym złapał kontuzję, taka byłaby wola Boga – mówi Mitchell.

Nowy kontrakt będzie mógł zostać dopięty dopiero po rozpoczęciu wolnej agentury. Termin ten szacuje się na połowę października.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here