NBA: Jak zawodnicy trenują w okresie pandemii?

0
1087

Minęły już ponad dwa miesiące, odkąd rozgrywki ligi NBA zostały zawieszone. Wybuch pandemii koronawirusa uniemożliwił dalsze zmagania. Jak na razie nie zapadła decyzja o zakończeniu sezonu, więc wszyscy gracze muszą na własną rękę utrzymywać swoje ciała w dobrej formie. Jak wygląda to u poszczególnych zawodników?

Elfrid Payton na samym początku myślał, że będzie to jedynie chwilowa przerwa. Gdy kilka dni później cała drużyna Knicks odbyła video-rozmowę , to szybko zrozumiał, że sytuacja jest dużo bardziej poważna.

Moje ciało jest przyzwyczajone, że o tej porze roku jeszcze powinienem grać. To jest dziwne uczucie. W domu wykonuje wiele podstawowych ćwiczeń. Trochę też pobiegałem po mojej okolicy, porobiłem kilka sprintów. Większość treningu wykonuje w domu . W dodatku trenując w takich warunkach brakuje motywacji, ale z drugiej strony nie chcesz być niegotowy, gdy ewentualnie liga wróci – stwierdził Payton.

Każdy z zawodników musi postarać się o stworzenie sobie dogodnych warunków do treningu.

Razem z żoną urządziliśmy prowizoryczną siłownię w ogródku. Mamy trochę ciężarów, hantli i wiele innych. Mamy duże możliwości robienia treningu cardio. Na tym się skupiłem, by oddać podobną intensywność, jak podczas treningów w klubie. Muszę jednak przyznać, że jest to dla mnie totalna nowość. Ostatni raz trenowałem w takich warunkach w szkole średniej – dodał Langston Galloway, zawodnik Detorit Pistons.

Utrzymanie formy w takiej sytuacji jest nie lada wyzwaniem. O swoich sposobach na codzienny trening opowiedział również reprezentant Los Angeles Clippers, Patrick Patterson oraz Zach Lavine (Chicago Bulls).

To jest dla nas wszystkich wyzwanie. Robię treningi po kilka godzin w moim garażu. Używam wszystkiego, co mam dostępne w domu. Staram się wykonywać treningi biegowe w niektórych okolicach LA. Potem wchodzę na YouTube, oglądam sesję jogi i sam to wykonuje. To chyba wszystko, co mogę teraz robić – powiedział Patterson.

Trenuje tak jak w okresie przedsezonowym. Ćwiczę praktycznie codziennie, robię wiele rodzajów ćwiczeń, staram się pracować z ciężarami. Razem z moim tatą pracujemy nad tym, bym był  w jak najlepszej dyspozycji, w kontekście ewentualnego powrotu. Jak na razie podoba mi się mój trening – podkreśla Zach Lavine.

Nie każdy zawodnik NBA ma możliwość trenowania, by utrzymać swoje ciało w odpowiedniej formie. Jak do tej pory nie otrzymaliśmy informacji, co z sezonem. Z tego powodu wszyscy muszą trenować na własną rękę, by być gotów na ewentualny powrót na parkiet.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna


 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments