James Harden w najważniejszym meczu sezonu trafił 2/11 z gry i popełnił 5 strat. Absolutnie nic nie szło po myśli lidera Houston Rockets. To w dużej mierze efekt skutecznej defensywy stosowanej na nim przez graczy Franka Vogela. Dotąd Lakers nie zawodziła.


Przed sezonem Los Angeles Lakers nie udało się dokooptować do składu trzeciej super-gwiazdy. Dlatego trener Frank Vogel postanowił wykreować system, który super-gwiazdę wyręczy. To właśnie ten system pozwolił Lakers niemal całkowicie wyciągnąć Jamesa Hardena z meczu numer cztery w półfinałowej serii między ekipami. – Jeśli masz obronę na elitarnym poziomie, może ona funkcjonować jak gwiazda twojej rotacji – mówi szkoleniowiec. 

Houston Rockets usilnie próbują stworzyć przewagę wykorzystując swoją szybkość, ale Lakers odpowiedzieli na ten problem po meczu numer jeden, całkowicie dominując rywala w strefie podkoszowej. LeBron James podkreśla jednak rolę obrony na Hardenie. – James jest jednym z najlepszych atakujących w historii tej ligi. Nasz plan zakłada, by nie dawać mu szans z linii wolnych, a on i tak oddał 20 takich rzutów – mówi lider rotacji. 

[…] Staramy się zabrać z jego gry cokolwiek, bo jego wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. Nie jesteśmy w stanie zabrać wszystkiego, ale cały czas podążamy za naszym planem – mówi dalej LBJ. Dokładnie siedemnaście razy Lakers użyli tzw. “pułapki” na Hardenie wychodzącym z pick-and-rolla. Nikt od sześciu lat nie grał przeciwko niemu tak agresywnie. Ekipa Mike’a D’Antoniego trafia 0,7 punktu na posiadanie, gdy Harden jest wpędzany w pułapkę. 

To dla Rockets bardzo konkretny problem do rozwiązania przed meczem numer pięć, w którym Los Angeles Lakers spróbują zamknąć serię. Na pewno drużynie z Teksasu nie pomoże fakt, że poza grą jest Danuel House. Zawodnik został wyrzucony przez ligę za zaproszenie do pokoju hotelowego nieautoryzowanego gościa. Sytuacja jest zatem nie do pozazdroszczenia. Czy to kolejny sezon, który zakończy się dla Rockets wielkim rozczarowaniem?

Ciekawą analizę obrony Lakers przeciwko Rockets możecie obejrzeć poniżej:Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Staryobiektyw
Staryobiektyw
12 września 2020 15:54

Na miejscu właściciela I GM rakiet to rozgonilbym tę bandę looserow Hardena Westa i Gordona i skupiłbym się na młodzieży jak zrobili w OKC..

Leon
Leon
12 września 2020 20:58

Powrót Rondo i wszystko jasne. Przecież to jest superrezerwowy w defensywie i ataku. A z drugiej strony jaką defensywę mają Rockets?

icenumerocinq
icenumerocinq
12 września 2020 21:12

Niestety ale po raz kolejny Hardena zweryfikowały play-offy. Rockets mogliby przegrać z Lakers. Ale linijka Hardena powinna się zaczynać na poziomie 35 punktów na mecz, skoro takie liczby wykręcał wielokrotnie w tym sezonie. Niestety Harden to nie jest lider. Może jako druga opcja, w stylu Paula George’a. Musi mieć samca alfa przy sobie, który nie pęka. Niby jest Russ, ale ilość błędów jakie popełnia w meczu jest zatrważająca.