Docieramy do ostatniego etapu nagród indywidualnych za sezon regularny 2019/20. Wcześniej już dowiedzieliśmy się, że Ja Morant został najlepszym debiutantem rozgrywek, ale nie wszyscy z głosujących umieścili go na pierwszy miejscu w swoich rankingach. Tym razem było inaczej i Ja nie rozumie dlaczego.


NBA przedstawiła dwie piątki złożone z najlepszych pierwszoroczniaków minionego sezonu. Mamy wśród nich dwóch przedstawicieli Miami Heat, którzy właśnie wygrali pierwszy mecz finału wschodniej konferencji. Także dwóch graczy Memphis Grizzlies, a w tym gronie rzecz jasna Zion Williamson z New Orleans Pelicans. Razem z Ja Morantem zebrali najwięcej głosów, za nimi Kendrick Nunn. Wyboru dokonało stu przedstawicieli mediów. 

PIERWSZY ZESPÓŁ

Ja Morant, Grizzlies

Zion Williamson, Pelicans

Kendrick Nunn, Heat

Brandon Clarke, Grizzlies

Eric Paschall, Warriors

DRUGI ZESPÓŁ

Coby White, Bulls

P.J. Washington, Hornets

Tyler Herro, Heat

Rui Hachimura, Wizards

Terence Davis, Raptors

Na jedenastym miejscu w głosowaniu znalazł się R.J. Barrett z New York Knicks. Za nim Matisse Thybulle z Filadelfii i Darius Garland z Cleveland. Morant jako jedyny znalazł się we wszystkich formularzach na pierwszym miejscu. To ciekawe – bo inaczej głosowano przy okazji wyboru pierwszoroczniaka roku. W głosowaniu uwzględniono tylko okres do marca, gdy rozgrywki zostały przerwane przez pandemię wirusa. 

Morant już podczas ogłoszenia go ROTY pisał na twitterze, iż prosi o wskazanie dziennikarza, który w swoim formularzu nie uwzględnił go na 1. miejscu. Po ogłoszeniu najlepszych składów napisał na twitterze, że w przypadku All-Rookie mógł zostać wybrany jednogłośnie, a wcześniej nie? Najwyraźniej młodemu zawodnikowi Memphis Grizzlies jeszcze nie przeszło. 


2 KOMENTARZE

  1. Żałosne dziecię. Podobno ma zaliczony rok studiów. Nikt dziecku nie powiedział, jak liczy się głosy na „piątki”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here