Usilnie stara się wrócić do NBA i robi to m.in. poprzez grę w G-Leauge. W swoim pierwszym meczu dla nowego zespołu rzucił 42 punkty i po raz kolejny przypomniał całej lidze, że jest gotowy grać na wysokim poziomie. Czy któryś z generalnych menadżerów da mu w końcu szansę? 

Zaledwie pięć lat temu Isaiah Thomas był w drugiej najlepszej piątce NBA po mocnym sezonie w barwach Boston Celtics. Od tamtej pory jego kariera była równią pochyłą. Nigdy już nie grał na równie wysokim poziomie i nie potrafił przekonać do siebie ligi. Na domiar złego pojawiły się problemy zdrowotne, które skutecznie przeszkadzały IT w powrocie do wysokiej dyspozycji. Kilka razy wracał, ale nigdy nie zagrzał w lidze na dłużej miejsca.

W ostatnim czasie przekonywał wszystkich wokół, że jest zdrowy i gotowy do rywalizacji. Szansa jednak się nie pojawiała. IT się jednak nie poddaje i próbuje innymi drogami. Podpisał więc kontrakt z Grand Rapids Gold, zespołem G-Leauge, który jest satelitą Denver Nuggets. W swoim pierwszym meczu dla nowego zespołu Thomas eksplodował zdobywając 42 punkty. Wszedł razem z drzwiami i znów jest na ustach wszystkich. 

Zach LaVine zaapelował nawet na twitterze, by ktoś w NBA w końcu się opamiętał i podpisał z Thomasem kontrakt. 32-letni rozgrywający do solidnego dorobku punktowego dołożył 8 asyst, 6 zbiórek i pięć trójek. Jego zespół ostatecznie przegrał, ale Isaiah pokazał się z naprawdę dobrej strony. Fizycznie sprawiał wrażenie gotowe do gry dużych minut – dysponował szybkością i dynamiką jak z czasów, gdy był liderem drużyny z Bostonu. 

Czy to sprawi, że jego szanse na powrót do NBA wzrosną? Niewykluczone, ale GM-owie pozostają wobec IT ostrożni. Na jego korzyść może działać fakt, że w tym czasie wiele ekip ma problem związany z zawodnikami odsyłanymi na kwarantannę. Któraś z drużyn może potrzebować doraźnego rozwiązania i postanowi dać szansę Thomasowi. 

O powrocie do NBA Thomasa i zbliżających się transferach porozmawiają Krzysztof Sendecki i Michał Pacuda w najbliższym podkaście PROBASKET Live na YouTubeZapraszamy już w środę 22 grudnia o godz. 21:00

7 KOMENTARZE

    • Po co wprowadzasz ludzi w błąd?

      „The Grand Rapids Gold are an American professional basketball team of the NBA G League and is an affiliate of the Denver Nuggets in the National Basketball Association (NBA)”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj