Dość niespodziewanie Kyrie Irving postanowił zabrać głos na swoim Instagramie zaraz po tym, gdy Brooklyn Nets ogłosili, że zostanie zawieszony w prawach zawodnika do czasu aż będzie mógł dołączyć do zespołu w pełnym wymiarze czasowym. 


Do tej pory zawodnik w swojej sprawie nie zabierał głosu. Poinformowano jedynie, że sprawa w ogóle nie dotyczy szczepionki, a bardziej efektów jej nie przyjęcia. Kyrie Irving miał być “głosem dla tych, którzy głosu nie mają” – mowa o wszystkich, którzy nie chcieli przyjąć szczepionki i z tego powodu nie mogą wykonywać swoich obowiązków służbowych. Ostatnie wydarzenia sprawiły, że Irving stał się idealnym przykładem sytuacji, przeciwko której protestuje. 

Nikt nie zabroni mi zabierać głosu w tych kwestiach – mówił podczas wideo na żywo na swoim Instagramie. – Nie wierzcie w wiadomości, że odchodzę na emeryturę. Nie wierzcie w to, że zrezygnuję z gry przez szczepionkę. Nie wierzcie w żadne gówniane informacje – dodaje. Musimy jednak pamiętać, że Kyrie jest postacią niezwykle tajemniczą. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że za tydzień będzie wypowiadał się w zupełnie innym tonie. 

Po prostu wspieram tych, którzy bronią tego, co uważają, że jest słuszne. Każdy ma prawo robić to, co uważa za stosowne dla siebie. Widzę jednak, że takie myślenie podzieliło nasz świat. To smutne, ludzie przez szczepionkę tracą pracę – mówi dalej. Te słowa Irvinga zdają się potwierdzać wcześniejsze doniesienia. Irving faktycznie chce swoim zachowaniem wyrazić protest wobec podwójnych standardów stosowanych dla zaszczepionych i niezaszczepionych. 

Na ten moment wszystko wskazuje na to, że Nets rozpoczną sezon bez wsparcia rozgrywającego. Jeżeli w międzyczasie zmieni się prawo w stanie Nowy Jork, istnieje szansa na to, że Kyrie powróci do drużyny nie będąc jednocześnie zmuszany do zaszczepienia. Co możemy brać za pewnik to fakt, że Irving nie ma zamiaru odchodzić na emeryturę, o czym sam powiedział. Ma 29 lat, więc teoretycznie powinien rozpoczynać najlepszy okres swojej kariery. 


20 KOMENTARZE

 1. Tak, jedni przez szczepionkę tracą pracę, a drudzy przez jej brak życie – to co Panie Irving, co jest ważniejsze? Ps. Oczywiście nie chodzi mi o życie niezaszczepionych, tych rzecz jasna nic nie rusza, chodzi mi o życie tych chorych na inne choroby, którzy nie mają należytej opieki gdy niezaszczepieni w tajemniczych okolicznościach leżakuja zbiorowo w szpitalach.

  • Co za bzdury i obrzydliwe kłamstwa że przez brak szczepionki ktokolwiek stracił życie.

   Co więcej Poczytaj sobie ile rzeczywiście ludzi zmarło na covid, a ilu wpisano że na covid mimo że mieli zawał albo wypadek śmiertelny. W ciągu miesiąca więcej ludzi umiera na raka ale i tak debile będą powielać kłamstwa o śmiertelności covida.

  • Covid nie istnieje, to spisek.
   Tak samo jak spiskiem jest niby kulista Ziemia, ha ha każden jeden wi, że jest płaska niczem stół.

  • @Jakub Nowicki. Skoro udało Ci się przyczytać pierwsze zdanie to zdobądź się na wysiłek i przeczytaj też drugie. Przez brak szczepionki życie stracio mnóstwo ludzi, którzy nie dostali właściwej opieki na czas, bo antyszczepionkowcy zalegali w tym czasie w szpitalach.

  • Tak mówi telewizja by nas skłócić tak samo jak teraz zaszczepionym diagnozować mają grypę zamiast covida by znów zwalić na niezaszczepionych.

 2. To bardzo wartościowa osoba.Jak mam głupi pomysł ,którego mógłbym się wstydzić to wiem,że KI ma jeszcze głupszy .I już mi lepiej…
  W faceta sprawność fizyczna minęła się z intelektem.

 3. Kyrie Irving to mentalna Edyta Górniak i tyle w temacie. Też k*** z kosmosem zajebiście połączony, ale z prostymi kuloziemskimi faktami ogromne problemy, bo w głowie takie siano, że strach na słońce wyjść, bo się podpali.
  Posłuchałem co ma do powiedzenia i pier*** te same farmazony.
  Skandalem jest, że ludzie, którzy posiadają niezwykle mizerną wiedzę o świecie mają taki posłuch.
  Jeśli nie jest antyszczepionkowcem, to niech się zaszczepi i pokaże, że to nic strasznego jak zdecydowana większość homo sapiens. A nie pier***, że tylko pragnie zwrócić uwagę na problem tych, którzy przez brak szczepienia odbierana jest wolność do pracy. Logika dwulatka. Tak samo po czasie twierdził, że to wcale nie tak, że on jest płaskoziemcą, tylko po prostu nie jest pewny wszystkiego 😉 Pospolity głąb i stop making stupid people famous.

 4. Ile osób z waszych bliskich straciło życie że tak pie… Szczepcie się ile chcecie nawet setki razy… Od innych się odpie…. Dlaczego jak się szczepisz na grypę to nic nie podpisujesz ,a na Covid musisz się podpisać słucham??

  • Bo covid ma lepszą reklamę , jast także wyrobione politycznie. Na jednych protestach był śmiertelny a na innych wcale to nie było.

  • „Ile osób z waszych bliskich straciło życie że tak pie…” to jest dopiero pie… bo wiadomo, że nikt na covid nie umarł, za to z powodu szczepień to tysiące zgonów, nie? Fuck logic.

  • O zgonach po szczepionkach nie wolno mówić za to covid dopisuje się do zgonów niezależnie od tego czy to on był przyczyną…pytanie było po co ten podpis? Ktoś bierze kasę za szczepionki ale umywa ręce w razie powikłań…to cię nie zastanawia..myśl logicznie.Przeciez ta sama telewizja ,media co tak namawia do szczepionek nie będzie teraz pokazywać ludzi z powikłaniami.zawsze coś wymyślą..jak nie druga odmianę covida(na którą ta szczepionka zresztą nie działa) to że ludzie się za wcześnie zaszczepili czyt Izrael i Ty nadal nie wyciągasz wniosków. Także po swojemu szczep się i pozwól decydować innym.

  • Nie wolno mówić o zgonach po szczepionkach?! Masz oficjalne dane do sprawdzenia odnośnie NOP. Od grudnia do maja zmarły 73 osoby. Kalkulator do ręki i SPRAWDŹ jaki to odsetek wszystkich szczepień i skończ pierd… o śmiertelnej szczepionce. Nawet nie musisz brać poprawki na to, że to w większości osoby po 70, a NOPy się liczy do 4 tygodni po szczepieniu.
   Nie pasuje Ci podpis po szczepieniu, ale jednocześnie twierdzisz, że ktoś tam umywa ręce w razie powikłań. To teraz użyj mózgu i pomyśl czy taki podpis jest przydatny w razie wystąpienia o odszkodowanie. Coś o logicznym myśleniu mówiłeś?
   Wracając do Irvinga, to bardzo dobrze, że został odsunięty od drużyny. Niech ten margines tępych antyszczepów i płaskoziemców założy swoją ligę NBA antyvaccine i sobie tam grają 5×5, a po miesiącu 3×3. Nie ma obowiązku szczepienia, nie ma też obowiązku oglądania 99% zaszczepionych w NBA. Także nie szczepcie się, ale nie płaczcie potem w szpitalach i bądźcie konsekwentni i bojkotujcie tę bandę zaszczepionych samobójców w NBA 😀

 5. COVID-19 istnieje. Szczepionki mogą być niebezpieczne albo teraz, albo w przyszłości. Ponad 150 tysięcy ludzi umarło w Polsce więcej w ciągu półtora roku. Nie z powodu tej choroby. Irving ma rację że kończy się czas wolności rozumianej przez ludzi do tej pory. Jeśli ktoś nie chce się szczepić to nie jest anty ogólnie, tylko sam nie che i innym nie zabrania. A ta druga strona robi na odwrót. I tłumaczy swoje racje chorobą która jest śmiertelna w 0,3 %. Jak czytam co niektóre komentarze (np. o płaskiej ziemi) to robi mi się niedobrze i to bez szczepionki. A jeszcze gorzej się czuję kiedy pomyślę, że tacy inteligentni inaczej ludzie idą głosować w wyborach.

  • Komentarze o płaskiej ziemi są bardzo zasadne, bo to sam Kyrie Irving jest wyznawcą tej teorii.
   Więc ja z kolei pogratuluję każdemu, kto stoi w kwestii szczepień po stronie kogoś kto chodzi po płaskiej ziemi. Większość ludzi została w ciągu swojego życia zaszczepiona po kilkanaście razy, obowiązkowymi szczepionkami z czasów komunistycznych. Ci sami ludzie teraz będą pier… że ta na covid „może” być niebezpieczna. Do dzisiaj zostało wstrzykniętych 6,61 MILIARDÓW dawek. Jeśli więc bagatelizujesz że na covid umiera 0,3%, to sprawdź sobie jaki jest odsetek w przypadku szczepień. Jak to nie pomoże, to sprawdź jaki odsetek trafia do szpitala i umiera jeśli chodzi o zaszczepionych i niezaszczepionych. A potem zrewiduj co jest bezpieczne, a co „może” niebezpieczne.

 6. @Lk
  Decydować antyszczepionkowcom pozwolić można wtedy, kiedy przez ich głupotę nie będzie potem problemu z miejscami w szpitalach dla chorych na inne choroby. Nie dość, że stanowią znaczną większość hospitalizowanych to przez swój brak odporności umożliwiają mocniejszą i szybszą mutację wirusa. Ja mam go za sobą i nie przechodziłem łagodnie. Kto twierdzi, że to zwykła grypa ten jest idiotą. Co więcej, jeśli mówicie o powikłaniach po szczepionce to pomyślcie o powikłaniach po chorobie. Osłabione płuca, kiepska wydolność organizmu, spadki koncentracji. To tylko początek wymieniania. Jak ktoś szuka sobie powodu żeby się nie szczepić to zawsze znajdzie bandę znachorów, ktorzy podadzą mu argumenty. W świecie, w którym 3/4 ludzi ma IQ zbliżone do susła to nic niezwykłego. Ja wolę słuchać autorytetów z całego świata. Dlaczego się muszę podpisać? A co to ma za znaczenie? A jak byś się nie musiał podpisać to byś poszedł? Co to za debilny argument. Jak ci wydają kartę kibica też się podpisujesz. I jeszcze zdjęcie robią. Myślisz, że to spisek? Ale takim jak ty i tak nic do głowy nie wtłoczysz bo teorie spiskowe to wasza pożywka. Byleby nic nie musieć robić i za nic nie brać odpowiedzialności.
  Segregacja ludzi odbywa się na co dzień na wielu płaszczyznach. Jeśli jest oparta o kryterium odpowiedzialności społecznej to nie widzę problemów. Chcesz być częścią społeczności to o nią dbaj. Nie chcesz, zorganizuj sobie swoją społeczność. Swoje szpitale, swoje mecze, swoje koncerty. A jak chcesz korzystać z tej społeczności ale na swoich zasadach to jesteś pasożytem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here