Nie ma wątpliwości, że Kyrie Irving jest jednym z najbardziej utalentowanych rozgrywających w lidze. Jego umiejętność panowania nad piłką zaliczana jest przez wielu do najlepszych w historii NBA. Teraz gracz Boston Celtics doczekał się dość nietypowego zaszczytu, bowiem zostanie on uhonorowany przez plemię Siuksów.


Kyrie Irving zostanie uhonorowany przez plemię Siuksów ze Standing Rock w Północnej Dakocie w trakcie specjalnej ceremonii, która odbędzie się 23 sierpnia. 26-latek nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach, czego dowodem jest tatuaż z symbolem plemienia na plecach, ale przede wszystkim częste odniesienia do Siuksów w mediach społecznościowych oraz aktywne wsparcie przeciwko budowie rurociągu w Dakocie Północnej. Z tego też powodu lider plemienia ze Standing Rock – Mike Faith – zdecydował się na uhonorowanie Irvinga na zbliżającej się ceremonii.

Silne związanie Irving z plemieniem Siuksów spowodowane jest faktem, że wywodzi się z niego jego nieżyjąca już matka, podobnie jak babcia i pradziadkowie. Gwiazda Boston Celtics poświęci swój czas przed sezonem i weźmie osobiście udział w ceremonii, co pokazuje jak ważna to jest dla niego sprawa.

autor: Marcin Nic

Warto nas obserwować:

Szukasz strojów meczowych, t-shirtów, bluz i innych ubrań oraz akcesoriów z logo swojej ulubionej drużyny NBA? Sprawdź ofertę oficjalnego sklepu Nike. Nike jest głównym partnerem NBA.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj