W najbliższym czasie New Orleans Pelicans będą musieli radzić sobie bez Jrue Holidaya. Jak donoszą źródła zawodnik nadwyrężył mięśnie brzucha.
W czwartek rano rozgrywający przeszedł badanie rezonansem magnetycznym. Zawodnik najprawdopodobniej będzie pauzował przez ok.7-10 dni.
To nie jest łatwy sezon dla fanów New Orleans Pelicans. Ich ulubieńcy nie tylko zajmują dalekie, dwunaste miejsce w tabeli Konfernecji Zachodniej, ale przede wszystkim dotychczasowy lider zespołu, Anthony Davis ogłosił przez ponad miesiącem chęć przeniesienia swoich talentów w inne miejsce.


Jednym z jasnych punktów w ekipie Pelikanów jest właśnie tegoroczna dyspozycja Jrue Holidaya. To właśnie on przejął stery w zespole od czasu ogłoszenia żądań transferowych przez Anthony’ego Davisa.

Kiedy 28. stycznia środkowy ogłosił, że chce odejść, Holiday został uznany przez fanów za nową twraz całej organizacji. Było to widać w trakcie pierwszego od czasu decyzji Davisa meczu domowego kiedy kibice znacznie głośniej niż zwykle skandowali ,,Jruuuuue”. W tym samym czasie Brow musiał przy każdym kontakcie z piłką wysłuchiwać przeraźliwego buczenia. Zmianę było także widać na twitterze, gdzie zdjęcie w tle miała zdobić od tej pory podobizna rozgrywającego.

Przez pierwsze trzy sezony rozgrywający borykał się z wieloma kontuzjami, co znacznie utrudniało mu aklimatyzację w nowym środowisku. W trakcie czwartych rozgrywek jako Pelikan zawodnik również opuścił część sezonu. Wszystko po to by być razem z rodziną, przede wszystkim żoną, u której wykryto guza mózgu. Obecne rozgrywki są diametralnie inne. Holiday jako jedyny zawodnik Pelicans nie opuścił jeszcze podczas obecnych rozgrywek ani jednego spotkania.
– Nie z takim facetem, który co noc gra i rywalizuje tak twardo jak on- powiedział w czwartek Julius Randle, zapytany czy grał z kimś takim jak Holiday– Jest naprawdę niesamowity.

Od czasu All- Star Pelikany zdecydowały się na zmniejszenie czasu gry Holidaya ( 36.3 min–>32.2 min). Co ciekawe dzięki tej zmianie statystyki zawodnika poszły w górę. Zawodnik notuje średnio 22.3 ppkt, 48.6 FG% oraz 36.4 3PT%.

Dla playmakera Pelicans rutyną stało się krycie najlepszego gracza drużyny przeciwnej równocześnie pełniąc przy tym rolę dyrygenta ofensywy. Nic więc dziwnego, że dzięki swojej postawie zdobył uznanie Alvina Gentry’ego.
– Wiem, że wszyscy zazwyczaj mówią to o swoich zawodnikach, ale mam dowody na poparcie tego, że nikt w lidze nie jest proszony by robić więcej na boisku niż on, przynajmniej z defensywnego punktu widzenia- powiedział Gentry– Chcemy, aby tworzył naszą ofensywę, miał 20 punktów i 10 asyst na mecz równocześnie prosząc go by strzegł najlepszego zawodnika na boisku, który jest obwodowym, nawet jeśli Holiday nie należy do graczy obwodowych.
Holiday pełni również rolę mentora dla takich zawodników jak Frank Jackson czy Kenrich Williams. Patrząc na jego tegoroczne osiągnięcia debiutanci mają z czego czerpać inspiracje.
– Odkąd tu jestem, to właśnie on jest tym, który zrobił największą różnicę w moim życiu- powiedział Jackson Jest dla mnie wzorem, starszym bratem, jak już mówiłem w przeszłości. Robi świetną robotę dając nam wszystkim przykład. To gość, który wychodzi na parkiet i gra swoją koszykówkę niezależenie od sytuacji i wyniku. Dokładnie wiesz, co wniesie każdej nocy i, że będzie starał się nas pchać cały czas do przodu.

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Czy wiesz, że na stronie PZBUK możesz oglądać mecze NBA NA ŻYWO?

Dostęp do transmisji meczów NBA na stronie PZBUK ma każdy zarejestrowany użytkownik, który ma minimum złotówkę na koncie gracza. Transmisje są dostępne zarówno w przeglądarce na komputerach, jak i w telefonach komórkowych. Mecze NBA są z oryginalnym amerykańskim komentarzem – zdarza się, że mecz jest bez komentarza.

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości strony PZBUK, to zwróć uwagę na specjalną ofertę powitalną.

Jeśli postawisz swój pierwszy zakład za minimum 50zł i po kursie 1,8 lub większym, to niezależnie od tego czy ten zakład wygra czy przegra, przy kolejnym logowaniu dostaniesz od PZBUK dodatkowy darmowy zakład o wartości 50zł – do wykorzystania oczywiście w serwisie PZBUK.

Co ciekawe PZBUK jako jedyny bukmacher na rynku daje możliwość wypłacenia tej kwoty bez konieczności dodatkowego obrotu nimi. Czyli, jeśli zagrasz za minimum 50zł po kursie co najmniej 1,8, to przy kolejnym logowaniu otrzymasz 50zł – a czy je sobie wypłacisz, czy obstawisz, to będzie Twoja decyzja.

Aby korzystać ze strony PZBUK należy mieć skończone 18 lat.


Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mackiki
mackiki
8 marca 2019 18:12

zaprosił bym go do mojej sypialni.