Na rozgrywających drużyny z South Beach najwyraźniej rzucono klątwę. Poza grą pozostaje Tyler Johnson, w międzyczasie urazu kończącego sezon doznał Beno Udrih – pierwsza opcja z ławki w rotacji Erika Spoelstry.

Według źródeł Yahoo Sports, Beno Udrih wkrótce przejdzie operację prawej stopy i pozostanie poza grą do końca bieżącego sezonu regularnego. To bardzo złe wiadomości nie tylko dla Miami Heat, ale przede wszystkim dla zawodnika, bowiem ten latem trafi na rynek wolnych agentów jako niezastrzeżony gracz. W zaistniałej sytuacji nie może powalczyć o swoją wartość.

To drugi po Tylerze Johnsonie rozgrywający drużyny, który opuści resztę rozgrywek. W Miami mają zatem problem do rozwiązania. Istnieje duże prawdopodobieństwo, ze drużyna wkrótce dokooptuje do swojej rotacji pomoc na obwód. Tymczasowo minuty Udriha przejmie Josh Richardson.

Udrih trafił do Heat w transferze z Memphis Grizzlies, którzy w zamian otrzymali Mario Chalmersa. Dla Heat był to ruch, który pozwolił im zaoszczędzić nieco pieniędzy. Takie nastawienie zaczyna odbijać się drużynie czkawka. W 36 meczach dla ekipy z Miami, 33-letni Słoweniec notował na swoje konto 5,9 punktu, 3,3 asysty, 43,5 FG% oraz 36,4 3PT%.

fot. Keith Allison, Creative Commons