Gordon Hayward po opuszczeniu całego poprzedniego sezonu z powodu złamania nogi wciąż nie może znaleźć rytmu i formy, którą prezentował przed urazem. Gracz Boston Celtics wie w jakiej jest dyspozycji i jak sam twierdzi może rozpoczynać mecze z ławki rezerwowych.


Boston Celtics przed sezonem byli stawiani w roli faworyta do wygrania Konferencji Wschodniej. Póki co, jednak ich gra nie zachwyca. Po 13 meczach mają bilans 7-6 i plasują się na piątym miejscu w Konferencji. W trakcie ostatnich pięciu wyjazdowych spotkań wygrali tylko jedno ze słabymi Phoenix Suns po dogrywce.

Gordon Hayward dotychczas zagrał w 12 spotkaniach, a jego średnia punktowa wynosi 9,9. Tylko w sezonie debiutanckim zdobywał mniej niż dziesięć punktów w meczu. Dla byłego gracza Utah Jazz ważne jest dobro Celtics i nie miałby problemu, aby rozpoczynać mecz na ławce rezerwowych.

– Liczy się drużyna. Dla mnie najważniejsze jest, że w ogóle mogę grać. Zrobię wszystko, aby pomóc w wygrywaniu. Mówiłem już o tym przed sezonem. To dla mnie wiele znaczy. – mówił w jednym z wywiadów Hayward. – To trudny okres, ale muszę przez to przejść. 

To nad czym Celtowie muszą popracować to przede wszystkim gra w obronie. Bostończycy są najgorzej broniącą ekipą w NBA. O tym elemencie mówił przed sezonem Brad Stevens, jednak wciąż w tym względzie wypadają słabo.

 


Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Qba84
Qba84
15 listopada 2018 09:13

„To nad czym Celtowie muszą popracować to przede wszystkim gra w obronie. Bostończycy są najgorzej broniącą ekipą w NBA. O tym elemencie mówił przed sezonem Brad Stevens, jednak wciąż w tym względzie wypadają słabo.” – niech mnie kule biją, myślałem, że BOS obronę mają akurat super a tylko atak niedomaga. Skąd Wy macie te dane, z 1997 roku? 😛

TOM
TOM
15 listopada 2018 12:52

akurat Boston ma najlepszą obronę w NBA, źle kliknąłeś w statystyki na NBA.com. Dałeś uporządkuj od rosnącej,a nie malejącej. Bardzo wnikliwa analiza NBA naprawdę 🙂

olo
olo
15 listopada 2018 14:38

Ktokolwiek ten tekst pisał ma takie pojęcie o nba jak ja o fizyce jądrowej. Chyba ktoś z nocnej łapanki na ulicy. Tu nie chodzi nawet o złe kliknięcie w statach-uporządkuj bo zdanie „Bostończycy są najgorzej broniącą ekipą w NBA” trzeba było samodzielnie wklepać. Tej sentencji nie znajdziesz nigdzie bo to sci-fi w najczystszej postaci. No ale tu od kilku dni najważniejsza jest nagonka na Melo i inne sensacje typu: „Durant odejdzie, bendzie goronco?”.

TalarM
TalarM
16 listopada 2018 09:13
Odpowiedz  olo

Faktycznie zdarza się, że na ProBasket pojawiają się niekompetentne artykuły. Ważne jednak, że większsość z nich jest ok i pojawiają się na bieżąco. Pytanie jednak, jesli tutaj jest tak zle, to gdzie warto czytać o NBA?

Marian Paździoch syn Józefa
Marian Paździoch syn Józefa
15 listopada 2018 21:36

Jak porówna się play off z poprzedniego sezonu i obecnie mecze to ten zespół bez Haywarda i Irwinga grał lepiej niż teraz z nimi w składzie.

Artur
Artur
16 listopada 2018 07:09

Od razu zaznaczam, że nie jestem wrogiem talentu Irvinga, ale domagał się roli lidera zespołu, a wychodzi na to, że drużyna lepiej radziła sobie bez niego (jak słusznie jeden kolega wyżej podsumował). Z resztą sam ostatnio przyznał, że nie czuje się weteranem i brakuje mu kogoś w szatni z doświadczeniem. Jest świetnym graczem, ale jak widać to jeszcze nie ten poziom, żeby być w stanie wziąć odpowiedzialność za całą drużynę.