W Los Angeles nie chcą składać żadnych obietnic w sprawie Kawhiego Leonarda, ale ostatnie doniesienia są bardzo optymistyczne. Istnieje szansa na to, że jeden z liderów Clippers wróci do gry znacznie szybciej niż przedstawiały to wstępne prognozy. 


Początkowo nikt nie przypuszczał, że uraz kolana Kawhiego Leonarda jest aż tak poważny. Dopiero po kilku tygodniach Los Angeles Clippers potwierdzili, że w kolanie największej gwiazdy składu doszło do zerwania więzadła krzyżowego przedniego. To oznaczało operację oraz kilka miesięcy rehabilitacji. Przypuszczano, że Kawhi będzie gotowy do gry w końcówce sezonu regularnego lub na play-offy. Niewykluczone jednak, że zawodnik wróci na parkiety szybciej i będzie miał czas, by odpowiednio się przygotować. 

Według ostatnich informacji – Leonard znacząco przyspieszył i jego rehabilitacja przebiega lepiej niż zakładano. Zazwyczaj sportowcy po zerwaniu więzadła wracają do gry po około ośmiu, dziewięciu miesiącach. Biorąc pod uwagę, że operację Kawhiemu wykonano 13 lipca, zawodnik powinien być gotowy w okolicach marca lub kwietnia, czyli tuż przed rozpoczęciem fazy posezonowej. To oznacza, że Clippers o miejsce w tabeli będą prawdopodobnie walczyć bez wsparcia 2-krotnego mistrza NBA. 

Clippers są pod wrażeniem postępów, jakie robi Leonard. Doskonale zdają sobie jednak sprawę, że pośpiech może być w tym wypadku złym doradcą. Kawhi wróci do gry w momencie, w którym otrzyma zielone światło od lekarzy i sztabu. Pojawiła się jednak nadzieja, że nastąpi to nieco wcześniej, przez co skrzydłowy dostanie szansę, by odpowiednio się do play-offów przygotować. W 52 meczach poprzedniego sezonu regularnego Kawhi notował średnio 24,8 punktu, 6,5 zbiórki i 5,2 asysty trafiając 51,2 FG% oraz 39,8 3PT%. Clippers bez cienia wątpliwości odczują jego brak w składzie. 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here