Na jaw wyszły niepotwierdzone jeszcze przez Portland Trail Blazers informacje, jakoby C.J. McCollum grał z poważną kontuzją pleców. To może okazać się ogromną przeszkodą dla ekipy z Oregonu w dalszej walce o play-offy zachodniej konferencji. 


Poprzedniej nocy Portland Trail Blazers wygrali z Dallas Mavericks 134:131. Na 4 sekundy przed końcem spotkania, C.J. McCollum trafił dwa rzuty wolne, które dały jego drużynie trzypunktowe prowadzenie. Mavs mieli możliwość, żeby odpowiedzieć i doprowadzić do dogrywki, ale próba Tima Hardawaya Jr’a okazała się nieskuteczna.

Zaraz po meczu, NBC Sport opublikowało informację, według której McCollum gra pomimo złamania jednego z kręgów w dolnym odcinku pleców. Z urazem zawodnik grał w trzech ostatnich meczach zdobywając średnio 17,7 punktu. Mecz przeciwko Mavs skończył na skuteczności 2/14 z gry, więc uraz wyraźnie McCollumowi przeszkadza, mimo to w samej końcówce jego dwa trafienia z linii pozwoliły zabezpieczyć zwycięstwo PTB.

Jak zatem wygląda najbliższa przyszłość dla C.J.-a? Niewykluczone, że nie zagra w kolejnym meczu, by nie pogłębić urazu. Złamanie nie jest z przemieszczeniem, więc powinno się relatywnie szybko zagoić. Dla Terry’ego Stottsa jest to bez wątpienia spory ból głowy, bo mówimy o drugiej strzelbie w arsenale Blazers. W 68 meczach sezonu, wychowanek Lehigh notował średnio 22,4 punktu, 4,3 zbiórki i 4,4 asysty trafiając 45,4 FG% i 38,5 3PT%.

Wyniki NBA: 61 punktów Lillarda, kolejna wygrana Suns, pasjonujący finisz sezonuSubscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments