Najlepszy obrońca sezonu 2018/19 wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Dorzucił swoje dwa grosze i powiedział, jak szkodliwy dla społeczeństwa jest rasizm.Rudy’ego Goberta możemy kojarzyć teraz z sytuacji, gdy nabijał się z całego problemu związanego z koronawirusem, po czym okazał się pierwszym zarażonym zawodnikiem. Po okresie przymusowej izolacji Rudy wyzdrowiał, lecz ta sytuacja będzie jego wizytówką na najbliższe lata.

Na swoim profilu na Twitterze francuski zawodnik wypowiedział się na temat rasizmu. Dodał również zdjęcie swoich rodziców, na którym widzimy różnice w kolorze skóry.

Łatwiej jest wybrać nienawiść niż miłość i współczucie. Jeśli chcemy coś zmienić, to przede wszystkim powinniśmy zacząć patrzeć na siebie. Dopiero potem można połączyć siły, bo nikt nie powinien zostać sam – napisał w poście Gobert.

Reprezentant Francji wyraził również obawę dotyczącą swoich przyszłych dzieci.

Chcę aby moje przyszłe dzieci, ale również całe młode pokolenie, mogły żyć w świecie, gdzie wszyscy są traktowani na równi. Wszystko zaczyna się od odpowiedniej edukacji, wierzę, że możemy to zrobić – podsumował Rudy.


Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gza
Gza
11 czerwca 2020 14:00

Odkąd świat powstał nigdy ludzie nie byli traktowani na równo.I to się nigdy nie zmieni.Nie chodzi tylko o razsizm,ale wystarczy popatrzeć na polityków i ich prawa a nasze.

Toki
Toki
11 czerwca 2020 17:38

Niestety to prawda, różnice będą zawsze, rasowe, religijne, o ziemię itp. Czarnoskórzy w ameryce nazywają siebie afroamerykanami tak jakby cała afryka to było jedno. Nie wiem chyba niektórym się wydaje, ze cała Afryka się bardzo szanuje bo jest czarna lub w większości czarna. Tam dopiero są wojny plemienne, religijne i terytorialne. Ludzie tam giną w milionach. Nie mam do nikogo pretensji ale kiedy jakiś czarny afroamerykanin stanie i powie, zabicie tego zatrzymanego było kary godne, sprawcy musza stanąć przed sądem i zostać sprawiedliwe osadzeni ale na Boga ludzie co wy robicie. Rozboje, grabierze, zabójstwa cxy tak chciałby MLK? W Stanach… Czytaj więcej »

Piep
Piep
13 czerwca 2020 13:53

Czarni powinni przede wszystkim zacząć stosować się do logicznych, normalnych i zrozumiałych komunikatów policji, jak np. prośba o okazanie dowodu tożsamości czy opuszczenie samochodu. Czarni z jakiegoś względu traktują to jako coś złego, że oni są czarni, to ich nie można prosić o takie rzeczy, mają się za lepszych. Jeśli w końcu nauczą się myśleć i wykonywać proste polecenia, będzie dużo mniej problemów. Jednak póki co, to oni są głównym zapalnikiem jakichkolwiek form rasizmu.