Wygląda na to, że spełni się marzenie Pau Gasola, aby karierę zakończyć w miejscu, w którym wszystko się dla niego zaczęło. Jak bowiem podaje hiszpańskie radio, podkoszowy weteran prowadzi zaawansowane rozmowy z Barceloną.


To byłby wielki powrót jednego z najbardziej utytułowanych europejskich graczy do miejsca, w którym rozpoczęła się legendarna kariera. Pau Gasol od dłuższego czasu pozostaje poza NBA z powodu kontuzji (swój ostatni mecz rozegrał w marcu ubiegłego roku w barwach Milwaukee Bucks), ale jeszcze kilka tygodni temu zapowiadał, że nie zamierza odwieszać butów na kołek. Jedną z opcji miał być dla niego właśnie powrót do rodzinnej Barcelony.

Teraz okazuje się, że jest to bardzo możliwe, a strony prowadzą już ponoć bardzo zaawansowane rozmowy. Gasol miałby podpisać dwuletni kontrakt z FCB i byłoby to kolejne wielkie nazwisko w katalońskim klubie – kilka dni temu szkoleniowcem Blaugrany został legendarny Sarunas Jasikevicius, który sam zresztą przyznał, że z chęcią widziałby Pau w swoim składzie. Dla hiszpańskiego zawodnika byłaby to również doskonała okazja, by przygotować się do Igrzysk Olimpijskich w 2021 roku.

40-latek właśnie w Barcelonie rozpoczął w 1998 roku swoją karierę – spędził tam trzy lata i stał się jedną z największych europejskich gwiazd młodego pokolenia, co zaowocowało trzecim wyborem w drafcie 2001, gdy trafił do Memphis Grizzlies. Od tamtego czasu Gasol odnosił wielkie sukcesy zarówno w NBA (dwa razy zdobył mistrzostwo), jak i z reprezentacją Hiszpanii (łącznie 11 medali na szczeblu seniorskim). Zdaje się jednak, że Pau nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Follow @PROBASKET


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments