Kapituła Hall Of Fame nie miała innego wyjścia. W tym roku do Galerii Sław w Springfield nie dołączy żadna legenda koszykówki. W trybie ekspresowym w gronie największych miał się pośmiertnie znaleźć Kobe Bryant. Niestety przez pandemię koronawirusa wszystko przesunie się o rok.

Na decyzję musieliśmy jednak czekać wyjątkowo długo. W końcu Jerry Colangelo, szef kapituły Hall Of Fame ogłosił, że cała klasa z rocznika 2020, zostanie włączony do Hall Of Fame dopiero w przyszłym roku, prawdopodobnie na wiosnę. Początkowo uroczystość miała się odbyć pod koniec sierpnia. Tegoroczna klasa zawiera kilka naprawdę wielkich nazwisk, jak Kobe Bryant, Kevin Garnett czy Tim Duncan.

Kapituła czekała więc do ostatniej chwili z podjęciem decyzji, bowiem liczyła na to, że sytuacja w Stanach Zjednoczonych się uspokoi i w drugiej połowie roku uroczystość będzie mogła się odbyć zgodnie z planem. Niestety nic na to nie wskazuje. Nawet komisarz Adam Silver nie wie, kiedy liga dokończy rozgrywki 2019/2020, więc planowanie jakichkolwiek aktywności między sezonami na obecną chwilę nie ma sensu.

Na pewno odwołujemy uroczystość w tym roku. Chcemy ją zorganizować w pierwszym kwartale 2021 – mówi Jerry Colangelo. – Spotkamy się za kilka tygodni i przygotujemy różne scenariusze. […] Na pewno nie będziemy łączyć gali 2020 i 2021 – dodaje. W międzyczasie Galeria Sław przechodzi.. remont. Została zamknięta na początku tego roku i nadal pozostaje z uwagi na przerwane prace. Renowacja obiektu w Springfield ma wynieść 23 miliony dolarów.

To z pewnością największe wyróżnienie w jego sportowej karierze. Każde poprzednie było cegiełką dla tej chwili – powiedziała Vanessa Bryant, wdowa po Kobem. Do wspomnianej trójki dołączyli: legenda WNBA Tamika Catchings, trenerki NCAA Kim Mulkey i Barbara Stevens, były trener NCAA Eddie Sutton i były zawodnik i trener NBA Rudy Tomjanovich. Dodatkowo panel głosujących postanowił uhonorować działacza FIBA Patricka Baumanna.

NBA: Hodges – Phil Jackson rządził Bulls, a nie Jordan


5 KOMENTARZE

    • No wpatruje się wnikliwie w kolegów i zadaje sobie pytanie: „Kiedy ja, kiedy ja??!!” 😉 Podobnie jak Shawn Marion ostatnio 😉

    • Bosh i Marion to jednak inna liga. Chris zasługuje na to wyróżnienie w stu procentach.

    • Może połączą hof 2020 z 2021 i Bosh z Piercem też będą honorowani. Chyba o to chodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj