NBA: Frustrująca noc Mavs. Carlisle wyrzucony, Doncic targa koszulkę

5
2627

Los Angeles Lakers kontrolowali to starcie od początku do końca. Luka Doncić i Rick Carlisle w swojej bezradności sięgnęli po środek ostateczny – złość. Jeden potargał swoją koszulkę, a drugi wściekał się na sędziów.


Sytuacja z trener Dallas Mavericks miała miejsce na 9 minut przed końcem spotkania. Sędziowie po wybiciu piłki na aut w pierwszym momencie przyznali ją gospodarzom. Mieli jednak moment zawahania, co rozwścieczyło trenera Ricka Carlisle’a. Ten ruszył w kierunku sędziego, który długo się nie zastanawiał. Było to drugie przewinienie techniczne, równoznaczne z koniecznością opuszczenia parkietu.

O co chodziło? Otóż piłka była już w grze, a LeBron James poprosił o challenge. Sędzia przerwał więc akcję, którą Mavs już zaczęli i właśnie z tego powodu Carlisle wybuchł. Miał prawo, skoro przepisy na to nie pozwalają. Sędziowie postanowili je w tym wypadku odrobinę nagiąć.

Jeszcze w pierwszej połowie doszło do podobnej sytuacji, w której nerwy wzięły górę. Luka Doncić był poza swoim naturalnym rytmem. Piłka nie wpadała tak często, jak wpada dla gwiazdy Mavs zazwyczaj. Ten nie mogąc sobie z tym poradzić w głowie, postanowił rozedrzeć swoją meczową koszulkę. To pokazuje, że to nadal zaledwie 20-letni chłopak, który musi się wiele nauczyć.

Takich nocy dla Mavs będzie znacznie więcej. Zespół rozgrywa naprawdę dobry sezon i z bilansem 23-15 zajmuje 6. miejsce w tabeli zachodniej konferencji. Wszystko wskazuje więc na to, że mogą być czarnym koniem rywalizacji w play-offach.

Wyniki NBA: 43 punkty LaVine’a nie wystarczyły, James znów lepszy od Doncicia


Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tłoknr1
Tłoknr1
11 stycznia 2020 13:27

Dziś oglądanie luki było gorsze niż hardena,kpl.gra na siłę ale szacunek że chłopak przeżywa tak grę ,to pokazuje że mu zależy że chce wygrywać że sie frustruje swoją słabą grą ,tak się rodzą liderzy ,swoją drogą sędziowie totalnie nie panowali nad meczem i tylko sami pogarszali swoją pracą to widowisko ,ale to już nikogo nie dziwi ,przecież to amatorzy z nba

Kuba
Kuba
11 stycznia 2020 15:51

Wątpię żeby była to kwestia przeżywania gry.Niestety już od jakiegoś czasu widać że z Doncicem dzieje się coś złego .Najdelikatniej mówiąc zaczyna mu odjebywać. Błaznuje zamiast grać,chyba za mocno uwierzył w swoją własna wielkość.Staje się drugim Embiidem,który nie ma żadnych osiągnięć, swoimi zachowaniami dziś wyłącznie śmieszy i którego chyba już nikt nie traktuje poważnie. Poza tym zastanawiam się gdzie są na forum ci,którzy przez trzy lata masturbowali się nabijaniem statystyk przez RW i wysilonymi rzutami Hardena. Powinni się przyjrzeć grze Doncica.Niezależnie od tego życzę mu jak najlepiej bo umiejętności ma wybitne.

Jimmy
Jimmy
12 stycznia 2020 09:44
Odpowiedz  Kuba

Jesteś debilem, nigdy nie grałeś w kosza , to widać , zwykły imbecyl 🙂 pozbawiony emocji boiskowych

Kuba
Kuba
12 stycznia 2020 21:23
Odpowiedz  Jimmy

W swojej prymitywnej reakcji jesteś komiczny.

NYKaczor
13 stycznia 2020 01:30
Odpowiedz  Jimmy

wyzwanie innych od debili jest mega słabe.. żal mi Cię typie! każdy z nas ma prawo wypowiadać swoje zdanie, swoją drogą czemu nikt nie usuwa takich chińskich wpisów?!?!