Gra w NBA to bez wątpienia marzenie wielu zawodników – zdaje się, że Facundo Campazzo już niedługo będzie miał okazję to marzenie spełnić. 29-latek jest bowiem na celowniku drużyn NBA.


Od sześciu lat z wielkimi sukcesami prowadzi Real Madryt, a teraz ma szansę zagrać wreszcie w NBA, która całkiem mocno się o niego upomina. Facundo Campazzo to jeden z najlepszych zawodników na europejskich parkietach, w szczególności wśród rozgrywających, dlatego też nic dziwnego, że swoją dobrą grą wzbudził zainteresowanie kilku klubów. Wedle ostatnich doniesień, najbardziej poczynania Argentyńczyka śledzić mieli Minnesota Timberwolves.

Rozgrywający ma co prawda ważny kontrakt w Madrycie, lecz w jego umowie znajduje się klauzula „opt-out”, dzięki której ma możliwość przenosin do NBA. W tej chwili najpoważniejszym kandydatem są Wolves – po pierwsze dlatego, że w sztabie trenerskim zasiada Pablo Prigioni, a więc inny znakomity argentyński rozgrywający, a po drugie dlatego, że w Minneapolis miałby szansę na sporo minut jako zmiennik D’Angelo Russella.

Ale na swoim radarze mają go także Dallas Mavericks oraz San Antonio Spurs. 29-letni zawodnik ma za sobą solidny sezon Euroligi, w trakcie którego notował średnio 9.9 punktów oraz 7.1 asyst (drugi najlepszy podający w Eurolidze), choć spadła co nieco zwykle dobra w jego przypadku skuteczność rzutów zza łuku. Campazzo to dwukrotny mistrz Euroligi i trzykrotny mistrz Hiszpanii, jak również zdobywca srebrnego medalu ubiegłorocznych Mistrzostw Świata.

Follow @PROBASKET


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments