Tegoroczny zwycięzca konkursu w rzutach za 3 punkty pobił rekord Mirzy Teletovica w ilości celnych prób zza łuku przez zawodnika wchodzącego z ławki. Swoją 180 trójkę w tym sezonie trafił w sobotnim meczu przeciwko Memphis Grizzlies.


Oprócz tego jego fantastyczna postawa (6/9 trafień za 3 punkty, łącznie 18 z ławki) dała ważne zwycięstwo ekipie z Houston. Eric Gordon łącznie rzucił w tym sezonie 202 razy za 3, jednakże nie są one wliczane do rekordu, gdyż na początku sezonu grał on jako starter z powodu absencji Patricka Beverleya.

28 latek bez wątpienia ten rekord poprawi, z racji tego że jego drużynie zostało 19 spotkań do końca sezonu regularnego. Faktem jest to, że jego przyszły wynik będzie niezwykle trudny do pobicia. Nie ulega wątpliwości, że Gordon znajduje się w gronie faworytów do zdobycia tytułu Najlepszego Zawodnika wchodzącego z ławki rezerwowywch.

1 KOMENTARZ

  1. Rekordy z tyłka, teraz wszyscy nawet centrowie (horford, cousins) rzucają 3p to i rekordy padają, tylko czemu nie ma wyników 160-158 jak w latach 90tych gdzie mało kto rzucał trójki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj