Na ścieżce Michaela Jordana pojawiały się różne osoby ze świata show-biznesu. Jedną z nich był popularny raper – Eminem, z którym Jordan miał podpisać umowę dotyczącą promocji Air Jordanów. Artysta był jednak bliski zaprzepaszczenia tej szansy. 


Wszystko zmierzało w dobrym kierunku. Eminem (Marshall Bruce Mathers III) pracował razem z Michaelem Jordanem nad wspólnym projektem butów – brzmiało jak hit zarówno dla fanów sportowca, jak i rapera. Pewnego dnia Eminem rozmawiał z MJ-em przez telefon. Poczuł się jednak zbyt swobodnie w swoich relacjach z Bogiem koszykówki i potraktował go małym trash-talkiem.

Rozmawialiśmy sobie i wszystko jest w jak najlepszym porządku, [Jordan] jest świetny – zaczyna Eminem. – Gdy już zmierzaliśmy do końca rozmowy postanowiłem go spytać – joł, kiedy wpadniesz do Detroit, bym mógł wsadzić nad tobą piłkę. Nastąpiła gwałtowna cisza… Pamiętam, że zaraz po rozłączeniu się pomyślałem o tym, że właśnie rozwaliłem całą naszą umowę – dodaje.

MJ lubił, gdy ktoś rzucał mu wyzwania, ale nie lubił, gdy ktoś z tego żartował, więc Eminem mógł popełnić karygodny, wręcz niewybaczalny błąd. – Wiesz, dla mnie to był klasyczny żart. Oczywiście, że nie byłbym w stanie wsadzić piłki nad Jordanem. To był absolutnie poroniony pomysł i myślałem, że on [MJ] o tym wie. Ale po rozłączeniu nie byłem tego taki pewny. Ten dokument [Ostatni taniec] pokazuje, jak bardzo uwielbia rywalizować – kończy raper.

Ostatecznie współpraca doszła do skutku i faktycznie Eminem zrobił kilka projektów wspólnie z marką Air Jordan. To buty, które są rzadkie i niezwykle trudno je znaleźć. Artysta na własnej skórze przekonał się o tym, że jeśli chcesz żartować z Michaela Jordana, lepiej bądź gotowy na to, co przyjdzie potem.

NBA: Na nowo odkryty Rodman, reakcje graczy na “Ostatni taniec”Subscribe
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek Wo....
Krzysiek Wo....
27 kwietnia 2020 18:17

Bez przesady ,panie Jordan ,trochę dystansu do siebie ,widać że to był tylko żart w Amerykańskim stylu, 😉 swoją drogą ,to coś obstawiam że Eminem wsad może by zrobił,ale jak by mu trampolinę pod koszem ustawili

Inszy
Inszy
28 kwietnia 2020 00:09
Odpowiedz  Krzysiek Wo....

Jordan i dystans do siebie? To chyba mało o nim wiesz… Pod względem rywalizacji, to psychopata. Wystarczy sprawdzić co zrobił na emeryturze z O.J. Mayo czy Corey’em Benjaminem, albo nawet jego rozgrywki w ping-ponga na Dream Teamie.

Jakub
Jakub
29 kwietnia 2020 23:05
Odpowiedz  Krzysiek Wo....

Wolin ma rację, bez trampoliny to ani Eminem nie przeskoczy MJ ani MJ nie przeskoczy Eminema w rapie.

Nasir Jones
Nasir Jones
27 kwietnia 2020 22:23

Eminem najbardziej przereklamowany raper.No i po ostatniej akcji z tym komikiem pokazał jakim jest pseudo ulicznikiem

Jakub
Jakub
27 kwietnia 2020 23:30
Odpowiedz  Nasir Jones

Jeśli się nie znasz na rapie to się lepiej nie odzywać.

Nasir Jones
Nasir Jones
28 kwietnia 2020 06:31
Odpowiedz  Jakub

Właśnie na rapie znam się dobrze ,i Eminem to wytwór rynku,żaden raper.Coś jak żabsony,bedoesy tymki i inni disco polowcy.Taki raper zaczyna diss a jak jest odpowiedź to ucieka do prawników sorry .

MłodyDzbab
MłodyDzbab
28 kwietnia 2020 10:37
Odpowiedz  Nasir Jones

Hahahaha 😂 eminem wytworem rynku 😂 Taki MGK trochę z Ciebie 😂

Kozanostra
Kozanostra
28 kwietnia 2020 18:06
Odpowiedz  MłodyDzbab

Nie jest to taki raper z krwi i kości jak Krs One,Rakim Nas,Notorious,chłopaki z Das Efx,czy M.O.P.Dr Dre zarobił na nim sporo siana.A i wspomniana sytuacja z komikiem którego wyzwał w kawałku Fat Joe a jak ten mu odpowiedział to nasłał prawników.Czy tak postępuje prawdziwy uliczny raper?ok nawet normalny facet???

Adam
Adam
29 kwietnia 2020 19:29
Odpowiedz  Nasir Jones

Właśnie ch…się znasz. Eminem to morderca składania rymów, mało kto mu może dorównać w trash talkingu. Może jest mainstreamowy trochę ale może nawijać o wszystkim

Kozanostra
Kozanostra
1 maja 2020 21:50
Odpowiedz  Adam

Skoro jest taki dobry, to czemu nawiał po prawników?Widać,że słuchasz obecnego hip popu dla zniewieściałych nastolatków

Grzegorz Es
Grzegorz Es
27 kwietnia 2020 23:50

Fajnie że redakcja spojluje to co sobie obejrzę w last dance! Dzięki

Krzysztof
Krzysztof
28 kwietnia 2020 00:28
Odpowiedz  Grzegorz Es

Dopiero są 4 odcinki z 10. Na całość poczekamy sobie jeszcze 3 tygodnie 🙂

Patryk
Patryk
28 kwietnia 2020 06:27

Co za sztywniak jordan , myśli ze jest nie wiadomo kim bo ma kase

Kozanostra
Kozanostra
28 kwietnia 2020 10:02
Odpowiedz  Patryk

Ale w tym świecie kto ma kasę, ten jest kimś.Od zawsze tak było

cormac
cormac
28 kwietnia 2020 10:27
Odpowiedz  Patryk

sztywniakiem byłby gdyby zerwał umowę a tak się nie stało. Natomiast racja że MJ zawsze pod względem rywalizacji był lekko psychiczny 😉