NBA: Dwayne Wade o konkursie wsadów!

2
2761

Slam Dunk contest 2020 dał fanom wiele emocji, lecz zakończył się w dość dyskusyjny. Zwycięzcą tegorocznego konkursu został Derrick Jones Jr. Jednak okoliczności, w których wygrał, do tej pory budzą spore kontrowersje.

Konkurs wsadów w tym roku rozegrał się między dwoma zawodnikami Derrickiem Jonesem Jr.  i Aaronem Gordonem. Niezwykle wyrównana rywalizacja rozstrzygnęła się w ostatnim skoku Gordona. Zdecydował się na wykonanie wsadu nad Tacko Fallem, mierzący 2 metry 26 centymetrów.  Wbrew oczekiwaniom otrzymał notę 47 punktów, tym samym cały konkurs wygrał zawodnik Miami Heat.

Jak później się okazało, jeden z jurorów zepsuł plan jury. Takie stwierdzenia padło z ust Commona, jednego z jurorów, który dał Gordonowi 10 punktów. Jednym z sędziów, który za ostatni wsad Gordona wystawił notę 9 punktów, był Dwayne Wade.

Legenda Miami Heat w ostatniej rozmowie z Bleacher Report, wytłumaczył, dlaczego ocenił ten wsad tak, a nie inaczej.

Czułem, że to zasługiwało na 9. To nie przecież zła ocena. Skok nie był na tyle czysty, bym mógł ocenić go na 10. Ludzie wciążmówią o tym konkursie, a szczególnie o wyniku, miesiąc później. Jako sędziowie sprawiliśmy, że widowisko było interesujące – stwierdził Wade.

Wielu zarzuca mu, że był stronniczy w tym konkursie. Derrick Jones Jr. to reprezentant Miami Heat, więc wielu fanów twierdziło, że nie był wystarczająco obiektywny. Warto jednak zwrócić uwagę, że Wade nie był jedynym z jury, który ocenił ten skok na 9.

Z powodu takiej decyzji składu jurorów, Aaron Gordon zapowiedział, że nie wystąpi więcej w konkursie wsadów. Według samego zawodnika został dwukrotnie oszukany, w tym sezonie oraz 4 lata temu, gdy werdyktem jury wygrał Zach Lavine. Mimo że nad tym, czy zawodnik ma racje, można się zastanawiać, warto podkreślić, że  tym samym konkurs wsadów traci jednego z lepszych dunkerów w ostatnim czasie.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna

 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments