Największym wydarzeniem w NBA w ostatnich tygodniach był zdecydowanie rozłam, który dokonał się przed końcem trade deadline w Brooklyn Nets. Drużyna z Nowego Jorku pozbyła się swoich dwóch liderów, Kevin Durant trafił do Phoenix Suns, a Kyrie Irving wylądował w Dallas Mavericks.

Obaj zawodnicy do tej pory mieli między sobą dobre relacje, co nie raz było podkreślane w mediach, wiele źródeł mówiło, że rozmawiali ze sobą przed dołączeniem do Brooklyn Nets. Kiedy ich przygoda w Nowym Jorku zakończyła się, wiele osób uważało, że Kyrie Irving latem może próbować dołączyć do Phoenix Suns, aby grać ponownie w jednej drużynie z Kevinem Durantem.

Według najnowszych informacji, które przekazał Brian Windhorst z ESPN ich relacje w ostatnim czasie uległy pogorszeniu i wydaje się, że ponowna wizja wspólnej gry staje się coraz bardziej odległa.
– Durant powiedział w zeszłym tygodniu w swoim podcaście, że on i Kyrie Irving nie rozmawiali ze sobą od czasu zmiany barw klubowych. Według moich informacji rozmowa pomiędzy graczami nadal nie doszła do skutku, nawet po ostatnim meczu, w którym Mavericks zmierzyli się z Suns, obaj panowie nie dyskutowali ze sobą. Obecnie nie mają ze sobą żadnej relacji i wydaje się, że może tak pozostać przez dłuższy czas.

Obaj gracze są gwiazdami na parkietach NBA, jeden, jak i drugi mają także ciężki charakter, być może dlatego nadal nie skontaktowali się z sobą po nieudanej przygodzie w Brooklyn Nets. W Nowym Jorku mieli zdobyć wspólnie tytuł, nic takiego jednak się nie wydarzyło i cały projekt będzie skazą do końca ich kariery ligowej. Wydaje się, że obecnie to Durant może mieć żal do Irvinga, że ten zażądał wymiany w ostatnich dniach trade deadline. Moment był o tyle niefortunny, że Brooklyn Nets byli na fali wznoszącej i wydawało się, że realnie włączają się do walki o mistrzostwo NBA.

Kyrie Irving miał jednak inne plany i nie chciał już grać w barwach Nets, zespół głównie z tego powodu zdecydował się także na oddanie Kevina Duranta, który prawdopodobnie z powodu utraty rozgrywającego także poprosiłby w najbliższym czasie o transfer. Zespół postanowił wykonać ten ruch bez zbędnej presji ze strony zawodnika, dzięki czemu mogli uzyskać także więcej aktywów od Phoenix Suns, gdyż nie byli postawieni pod ścianą przez Duranta.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments