Władze Brooklyn Nets podjęły we wtorek ogromnie ważną i zarazem bardzo zdecydowaną decyzję. Nowojorski klub postanowił, że jeśli Irving nie podda się szczepieniu, wówczas w jakimkolwiek życiu drużyny nie będzie mógł uczestniczyć. Władze Nets oczekują pełnego zaangażowania, a Kyrie takiego zagwarantować nie może i najprawdopodobniej nie chce. Co o tym wszystkim myśli najbliższy do niedawna przyjaciel Irvinga Kevin Durant? Słowa najważniejszego ogniwa Brooklyn Nets mogą zaskakiwać.


Według Ohma Youngmisuka z The Athletic od czasu, gdy klub ogłosił swoje twarde stanowisko względem Irvinga, KD i KI nie zamienili ze sobą ani słowa. Biorąc pod uwagę dotychczasową zażyłość obu gwiazd, informacja wydaje się dość szokująca.

Nets podjęli decyzję, która może znacząco wpłynąć na przyszłość Irvinga w drużynie, a fakt, że w tej sprawie KD nie zamanifestował głośno swojego wsparcia dla kumpla, jest co najmniej podejrzany. Czy to obustronne milczenie oznacza kryzys w przyjacielskich stosunkach obu panów?

Przepytywany przez dziennikarzy Durant deklarował jednak, że wciąż liczy na powrót Irvinga. Dodał również, że w pełni rozumie jego stanowisko. Wygląda jednak na to, że dla lidera Brooklynu ważniejszą rzeczą od lojalności wobec kumpla, jest dobro całej drużyny i innych kolegów.

„Kyrie podjął swoją decyzję… i drużyna zrobiła to samo” – podsumował enigmatycznie Durantula.

Warto również zaznaczyć, że władze klubu przed podjęciem ostatecznej decyzji, sprawę omawiały zarówno z Durantem, jak i Jamesem Hardenem. Można zatem przypuszczać, że zanim informacja podana została do publicznej wiadomości front office o swoich planach względem Kyriego uświadomił KD i Hardena. Być może poprosili liderów o akceptację swojego stanowiska.

W tym momencie jedna rzecz jest pewna. Szum wokół problemów z Irvingiem spowodował duże zamieszanie, a pretendent do mistrzostwa na takie turbulencje pozwalać sobie nie może. Czy pożar udało się ostatecznie ugasić? Jaka przyszłość czeka Irvinga? Niestety na te pytania nie mamy jeszcze gotowej odpowiedzi.


1 KOMENTARZ

  1. Przestańcie robić amerykańską gów..burzę…
    To są profesjonaliści! Jak możecie oczekiwać od KD robienia polityki!
    KI to ewenement w NBA, każdy to wie, a Durant chce zaliczać kolejne majstry!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here