NBA: Doncić nie mógł w to uwierzyć! Najefektowniejszy wsad w jego karierze

0
3892

Dallas Mavericks pewnie pokonali dziś Portland Trail Blazers, brutalnie przerywając ich serię trzech zwycięstw z rzędu. Mało interesującą drugą połowę osłodził nam Luka Doncić, który popisał się prawdopodobnie najbardziej efektownym wsadem w dotychczasowej karierze.

Trwała trzecia kwarta, gdy Mavs prowadzili blisko 30 punktami. Po podaniu od Tima Hardaway’a Luka Doncić otrzymał podanie na szczycie i markując rzut, zgubił swojego obrońcę. Mijając pierwszą linię obrony, wbił się w pomalowane i po wyskoku z jednej nogi załadował prawą ręką nad próbującym ratować sytuację Drew Eubanksem.

W całym meczu Luka zanotował 33 punkty, 9 asyst i 6 zbiórek, a Mavericks wygrali to spotkanie 130-110, odnosząc tym samym piąte zwycięstwo w 8 ostatnich meczach. Podopieczni Jasona Kidda zajmują obecnie 9. lokatę na Zachodzie, mając dwa mecze rozegrane więcej niż wyprzedzający ich Los Angeles Clippers. PEŁNĄ TABELĘ ZNAJDZIESZ, KLIKAJĄC W TEN LINK.