Liga cały czas zastanawia się, jakie podjąć kroki. Trzeba rozstrzygnąć formę zakończenia sezonu regularnego oraz format play-offów. Czas leci nieubłaganie, więc na przestrzeni kolejnych tygodni liga powinna podjąć konkretne decyzje dotyczące sezonu 2019/2020. 


Doc Rivers jest jednym z tych, którzy wiedzą na ten temat więcej. Liga stara się angażować trenerów w dyskusję na temat sposobu zakończeniu bieżących rozgrywek. Na stole leżały już przeróżne propozycje związane z tym, jakie podjąć kroki. De facto, dla niektórych ekip sezon w gruncie rzeczy mógł się już skończyć, bowiem nie ma sensu, by wracały i stwarzały niebezpieczeństwo.

Okazuje się, że szkoleniowiec Los Angeles Clippers jest za tym, by przed rozpoczęciem tradycyjnych play-offów, zorganizować mini turniej dla ekip z miejsc 7-10, by mogły powalczyć o prawo do gry w fazie posezonowej. – Kiedy oni będą rywalizować o awans, zespoły z miejsc 1-6 mogą trenować i przygotowywać się do play-offów – tłumaczył Rivers w podcaście Cedrica Maxwella.

Nie jest to rozwiązanie pozbawione sensu, bo specjalny turniej pozwoliłby tym ekipom wrócić do formy meczowej, z kolei ekipy, które wcześniej zapewniły sobie awans, musiałyby przejść ten proces już w pierwszej rundzie tradycyjnych play-offów. Rivers zażartował także, że sędziowie po powrocie do pracy powinni mieć zatyczki do uszu, bo często nie słyszą tego, co zawodnicy mówią w trakcie spotkań.

Zazwyczaj jest tak głośno, że nie mogą słyszeć tego, co mówimy między sobą – przyznaje szkoleniowiec LAC. – Teraz mieliby słyszeć wszystko? Obawiam się, że poskutkowałoby to wyrzuceniem wszystkich z parkietu… – kończy.

NBA: Magic nie decydował o odrzuceniu Thomasa


Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nore
Nore
5 maja 2020 17:22

Nawet ja nie wpadł bym na taki głupi pomysł.Trzeba się liczyć,że w tym mini turnieju mogą być kontuzję, a zawodnicy trenujący byli by bardziej wypoczęci. No ,ale u Riversa i tak kawhi odpoczywa kiedy chce.

GOAT
GOAT
5 maja 2020 17:44
Odpowiedz  Nore

skończyli z load managmentem po tym jak leon odszedł z raptors

pawel
pawel
7 maja 2020 08:13
Odpowiedz  Nore

Podszywacz idioto to prawda, nawet ty byś wpadł na tak głupi pomysł debilu 😂😁

cormac
cormac
6 maja 2020 10:48

z jednej strony ci słabsi walczący o PO łapaliby formę ale przy okazji i kontuzje a Doc i inni siedzieliby na dupie i analizowali sobie grę tych słabszych w kontekście gry z ich zespołami. Kto by co nie wymyślił – po koronie nie będzie idealnego rozwiązania jak wrócić do rozgrywek

Kuba
Kuba
6 maja 2020 21:41

Dwie drużyny były w dotychczasowym toku sezonu zdecydowanie najlepsze-MIL i LAL. Umożliwić tym dwóm ekipom nabranie rytmu poprzez rozegranie 4 lub 5 spotkań „towarzyskich” i rozegrać finały w serii best of seven. Tyle.Ci co byli słabsi do momentu zatrzymania rozgrywek lub bawili się kunktatorsko jak pan Doc Rivers niech sobie czekają do następnego sezonu. A wszelkie nagrody za sezon regularny przyznać wg stanu na moment zatrzymania sezonu. Pomysł Riversa bezmyślnie głupi.

pawel
pawel
7 maja 2020 13:10
Odpowiedz  Kuba

Kubuś widzę że Ci się zaczyna pie.lic we łbie coraz bardziej, Lakers nie są w niczym lepsi od Clippers i niby za co jakieś promocje za nic? Albo grają wszyscy albo nikt.