Po tym jak Victor Oladipo przeszedł drugą operację ścięgna mięśnia czworogłowego uda w przeciągu ostatnich 28 miesięcy istnieje spore prawdopodobieństwo, że wróci do pełnego treningu już w listopadzie – poinformował Adrian Wojnarowski z ESPN.

Lekarz Jonathan Glashow, który przeprowadzał operację w maju, przyznał, że był w szoku, że z takim ścięgnem Oladipo był w ogóle w stanie grać w koszykówkę. Glashown nie operował zawodnika poprzednim razem. – Zrobiłem to nieco inaczej niż ktoś ostatnim razem. Mięsień nie była tak naprawdę podpięty. Był rozerwany, a ja ponownie go przymocowałem. Zdziwiłem się, że grał z czymś takim. Z optymizmem patrzę w przyszłość i myślę, że już w listopadzie znów wróci na parkiet i będzie ponownie zachwycał. Operacja niezmiernie się udała, leczy się bardzo szybko i jestem pewny, że w kolejnym sezonie na pewno zagra – powiedział chirurg.

29-latek po zakończeniu tego sezonu będzie niezastrzeżonym wolnym agentem – wraz z końcem tego sezonu wypełni czteroletnią, wartą 85 mln dolarów, umowę. Oladipo będzie przechodził rehabilitację pod okiem Glashowa i lekarzy Miami Heat. Pierwszy raz gdy Oladipo przechodził tę kontuzję, w styczniu 2019 roku, wracał do gry przez rok. Oladipo trafił do Miami 25 marca, w trakcie Trade Deadline, kiedy Heat pozyskali go z Houston Rockets.

W barwach klubu z Florydy Dipo rozegrał zaledwie cztery spotkania – w tych meczach osiągał średnio 12 punktów na 37% skuteczności z gry. Oladipo trafił do Houston w styczniu 2021 roku, w czterozespołowej wymianie, na mocy której James Harden trafił na Brooklyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj