Choć szansa nie jest duża, to jednak trener Steve Kerr przyznał, że Gary Payton II może wrócić na rozpoczynające się niedługo finały konferencji. Golden State Warriors zmierzą się w nich z Dallas Mavericks, a w pojedynku z Luką Doncicem każda pomoc może okazać się nieoceniona – szczególnie jeśli mowa o takim defensorze, jak Payton II.

Od 3 maja poza grą pozostaje Gary Payton II, który po brzydkim faulu Dillona Brooksa doznał kontuzji łokcia w drugim meczu serii z Memphis Grizzlies. Pierwsze doniesienia mówiły o przerwie trwającej co najmniej trzy tygodnie przerwie, choć i tak było to całkiem optymistyczne założenie (w najgorszym razie ma to być pięć tygodni). Jak jednak zdradził Steve Kerr, klub z San Francisco nie wyklucza, że 29-letni obrońca wróci do gry w trakcie finałów konferencji.

Szkoleniowiec GSW przyznał, że na razie ten powrót nie nastąpi, ale też Wojownicy będą całą sprawę monitorować. Payton II właśnie w meczu, w którym doznał kontuzji, wskoczył do pierwszej piątki drużyny i został oddelegowany do bronienia Ja Moranta. Urazu doznał jednak już na samym początku spotkania, dlatego nie miał nawet jak się wykazać. Już wcześniej zdążył jednak udowodnić, że jest znakomitym defensorem na obwodzie, a jego energia nieraz pomagała Warriors wygrywać.

Warriors w finałach konferencji zmierzą się Dallas Mavericks, których do wielkiego zwycięstwa w siódmym meczu serii z Phoenix Suns poprowadził Luka Doncić. Nie da się ukryć, że Słoweniec jest w kapitalnej formie, a ewentualny powrót Paytona II byłby dla Warriors świetną informacją. Wojownicy zmagania w kolejnej rundzie fazy play-off rozpoczną w nocy ze środy na czwartek o godz. 3:00, kiedy to podejmą Mavs na własnym parkiecie w ramach pojedynku numer jeden.

W czwartek 19 maja o godz. 21:00 transmitowany będzie kolejny podcast PROBASKET Live, gdzie Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki podsumująjeszcze siódme mecze Celtics – Bucks i Suns – Mavs, a także omówią finały Konferencji. Będą też inne ciekawe tematy. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj