Jak się okazuje wygrana w konkursie wsadów to nie tylko sam zaszczyt otrzymania nagrody, ale też przepustka do większych zarobków. Tak się stało w przypadku Derricka Jonesa Jr’a, który po wygraniu ostatniego konkursu podpisał kontrakt z firmą Puma.


Jak informuje ESPN, końcówkę konkursu wsadów oglądało w USA na telewizorach 6,5 miliona widzów. Ta liczba nie obejmuje tych, którzy oglądają NBA za pośrednictwem League Passa, telewizji w poszczególnych krajach poza USA czy innych możliwości oglądania. Tyle jednak oglądało końcówkę walki Jonesa z Aaronem Gordonem i ta oglądalność sprawiła, że firma Puma zdecydowała się podpisać kontrakt ze zwycięzcą zawodów.

Jones wystąpił w tym konkursie w butach tej firmy. Wybrał je po to, żeby dobrze zgrywały się kolorystycznie ze strojem, w którym występował. Połączenie tych dwóch rzeczy sprawiło, że niewiele po zakończeniu rywalizacji otrzymał propozycję umowy. Obie strony jednak współpracowały od dłuższego czasu. Puma wysyłała Jonesowi różne pary butów przez cały sezon, a ten je testował. Dzięki temu łatwiej było dojść do porozumienia.

Nie jest jedynym, którego to spotkało. Przegrany w finale, Aaron Gordon, swoją umowę podpisał bowiem jeszcze przed konkursem. W jego wypadku jest to chińska firma 361 Degrees.

Jones zapowiedział, że zamierza za rok bronić tytułu wywalczonego w Chicago.


Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SceptoFan
18 lutego 2020 10:50

Rozumiem, że odpali działkę Wade’owi.

carter86
carter86
18 lutego 2020 15:29
Odpowiedz  SceptoFan

Niby za co ? Jones powinien wygrać bez żadnej dogrywki. Pierwszy dunk Jonesa był lepszy i powinno być wtedy przynajmniej 50 -48, w drugim obaj po 50 (Gordon zrobił to w drugiej próbie ale dunk jeden z lepszych w historii, zresztą Jonesa podobnie od tablicy pod nogą nad gościem). Ta dogrywka była zupełnie niepotrzebna i w ogólnym rozrachunku Jones był lepszy, a wsad nad Taco ? Schylona głowa, podparł się na nim przy łapaniu piłki i ostatecznie dosyć mocno go zahaczył, mało go nie przewrócił. Ja osobiście uważam to za „przerost formy nad treścią”. ak w przypadku wygranej Nate`a z… Czytaj więcej »

Wojtek
Wojtek
18 lutego 2020 16:31
Odpowiedz  SceptoFan

Carter86. Nie powinno być dogrywki bo Jones nie powinien być nawet w finale… 🙂 ale nawet gdyby to …. zapomniałeś dodać że jeden ze swoich wsadów wykonał za drugim razem oraz nie potrafił przeskoczyć niższego niż Taco Bam Adebayo gdyż ewidentnie wspomógł się ręką. Oczywiście wszystkie wsady na jedno kopyto pod nogą:) Reakcja koszykarzy oraz samego Jonesa na wygraną mówi za siebie

carter86
carter86
18 lutego 2020 18:11
Odpowiedz  Wojtek

Ty zapomniałeś dodać, że Gordon w sumie w dwóch próbach miał powtórki. Dodatkowo Jones przy Adebayo robił też przełożenie pod nogą co jest dodatkowym elementem, urozmaiceniem (za podpórkę dostał zasłużenie 46pkt). „Przeskok nad wysokim zawodnikiem, wysokiego zawodnika’ i to nie do końca udany to nie jest jakieś wielkie WOW – moja opinia (dodatkowo 3 podniesienie piłki w przeskakiwaniu przez człowieka w 5 próbach też jakaś monotonia i powtarzalność). Może i Jones trzymał się formuły przekładania piłki pod nogą ale: 360 pod nogą było efektowne, technicznie trudniejsze niż odwrotne przełożenie Gordona i zasługiwało na 50 pkt. W finale 1 dunk był… Czytaj więcej »

Wojtek
Wojtek
19 lutego 2020 17:42
Odpowiedz  carter86

Giannis, Donić, Batum, Embild 🙂 A kto się wypowiedział że zasłużenie wygrał? Nikt 🙂