Pierwsze godziny okienka transferowego już przyniosły nam istotne informacje. W jednym z pierwszych ruchów na rynku Toronto Raptors szybko dogadali się z DeMarem DeRozanem w sprawie nowego kontraktu. Lider drużyny z Kanady zostanie w niej przez najbliższe pięć lat.

Utrzymanie w składzie DeRozana było dla zarządu Raptors zdecydowanym priorytetem. Gdyby przy okazji udało się z nim wynegocjować warunki kontraktu nieco niższe, niż umowa maksymalna, byłby to ruch idealny. I rzeczywiście – udało się spełnić oba te założenia. DeMar zostaje w klubie i to na warunkach, które nie zamykają drużynie drogi do kolejnych istotnych rozmów.

Nowy kontrakt z DeRozanem obowiązywał będzie przez pięć lat, podczas których gracz zarobi 139 milionów dolarów plus ewentualne bonusy. Oznacza to średnio 27,6 milionów dolarów rocznie dla DeMara, gdzie maksymalnie mógł zarabiać 3 miliony więcej.

Usługami DeRozana byli jeszcze zainteresowanie głównie Los Angeles Lakers, dla których pozyskanie zawodnika na pozycję SG było bardzo istotnym czynnikiem w tym okienku. Z DeMarem chcieli kontaktować się również przedstawiciele Heat, Mavericks oraz 76ers.

Raptors są teraz około 3 miliony ponad progiem salary-cap, jednak możliwym scenariuszem będzie wytransferowanie na przykład Terrence’a Rossa i zrobienie miejsca na podpisanie Bismacka Biyombo. Przed GM-em zespołu jednak spore wyzwanie, aby tego dokonać, ponieważ raporty sugerują, iż center może spodziewać się umowy w okolicach 15-17 milionów dolarów rocznie. Biyombo deklarował jednak, że w Toronto gra mu się znakomicie i będzie w stanie przyjąć mniejszą płacę jeśli pojawi się możliwość kontynuowania kariery w Kanadzie.
8 KOMENTARZE

  1. Prawdziwy lider… zjechał z 3 milionów za sezon aby drużyna mogła się wzmocnić 🙂 Masakra jakaś! Czekam na kolejne sensacje i zawodników przepłaconych 🙂

    • Niech zmienią nazwę z NBA na MBA. M jak Money. 120 baniek za Batuma. 65 mln za Mozgova. Co z tego, że próg wzrósł? Jeśli słaby zawodnik dostawał 5 mln, a prób był 50 mln, a teraz próg jest 90 mln, a ten sam zawodnik dostaje nie 5 baniek, a 12 bo przecież próg podnieśli, to % pochłania więcej salary. Takie mądre ludzie w tym NBA, a tego nie widzą? Gdzie sens, gdzie logika? PS. Liczby są przykładowe, strzeliłem o tak se.

  2. nikt poważny nie chce grac dla lejków, DeDe mogł być alpha dogiem w LA a wolał współ liderowanie w Kanadzie, dobrze, że został bo w Raps on ma większą wartość niż faktyczną.

  3. w dupach się przewraca, popieram MBA, ci co podpisali kontrakty rok temu pewno z pazerności wiszą pazurami u sufitu , bo wystarczy kozłowac i umieć zrobić dwutakt na pusty koszt i 20 baniek za rok wpada, Gortat dostałby spokojnie tyle , Drumond tez 130 za 5 lat – przepłacony , w morde każdy kto dostaje 30 za rok jest przepłacony , przychodzi kibic z mo town albo milwaukke i podjarany jak dostanie dużą colę za 25 centów a na bosku gość z przepchanym średnim w szkole widzi świat przez pryzmat „25 baniek za rok ? za mało, nie gram u was „, sami robimy coraz większe kontrasty , a swoją drogą ale zarobieni muszą być ci właściciele klubów , nie wyobrażalny hajs

    • ps: do Gortata nie piję, bo solidny gracz , mówię że więcej by wyciągnął

  4. to absurd, który powinien być zakazany, DeRozan, Mozgov, Batum, Lin, Drummond! – jak ktoś po zapewne conajmniej 15 latach grania w kosza rzuca wolne poniżej 40% to powinien dostać z urzedu najniższą krajową
    szkoda gadać, patologia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj