Phil Jackson gra bez sentymentów. New York Knicks zwolnili ze stanowiska head-coacha Dereka Fishera, jak podały źródła ESPN!

Obowiązki tymczasowego pierwszego trenera New York Knicks przejmie Kurt Rambis. Zespół potwierdził informację w specjalnym oświadczeniu prasowym. Derek Fisher żegna się ze stanowiskiem po kilkunastu miesiącach. W trakcie jego pracy zespół zanotował bilans 40-92. W ostatnim czasie Knicks natrafili jednak na spory kryzys i oddalili się od TOP 8 wschodniej konferencji.

Fishera na stanowisko head-coacha zatrudniał Phil Jackson. Były rozgrywający był jednak drugim wyborem prezydenta Knicks, bowiem początkowo ten próbował ściągnąć na ławkę Steve’a Kerra, który wybrał jednak ofertę Golden State Warriors.

Czemu Zen Master postanowił posunąć się do takiego rozwiązania? Oprócz wyników, wpływ mogły mieć na to ostatnie komentarze Fishera na temat Rajona Rondo. Trener stwierdził, że w Nowym Jorku nie potrzebują Rondo, a ten rzekomo był jednym z celów zespołu w trakcie off-seasosn.

Według źródeł – wokół Knicks krążą już potencjalne nazwiska. Na celowniku drużyny mieli się znaleźć Luke Walton – asystent Kerra z GSW i Brian Shaw – były head-coach Denver Nuggets.

fot. Keith Allison, Creative Commons