W poniedziałek po powrocie do swojego domu w Los Angeles Fisher zorientował się, że brakuje mu cennej biżuterii, a co więcej wszystkie pierścienie, które zdobył w mistrzostwach także zniknęły. Złodziejom wystarczyło zaledwie kilka godzin, aby obrabować byłego zawodnika i trenera NBA. 

Wyszedłem z domu o 7.30 rano, wróciłem jakieś trzy godziny później i zobaczyłem, że zniknęła cała moja biżuteria. W tym wszystkie sygnety za wygranie ligi – przekazał policji Fisher.

Derek Fisher w czerwcu 2014 roku, zaledwie kilka miesięcy po zakończeniu koszykarskiej kariery, podpisał pięcioletni kontrakt jako trener New York Knicks. Niestety jego praca według szefów klubu, była niesatysfakcjonująca i z powodu złych wyników Knicks w lutym 2016 r. został zwolniony z tego stanowiska.

Był mistrzem NBA z Lakers pięć razy (2000-02, 2009-10) i jednym z ulubionych podopiecznych ówczesnego szkoleniowca – Phila Jacksona.

Były zawodnik stracił pięć mistrzowskich pierścieni wywalczonych z drużyną Los Angeles Lakers oraz biżuterię wartą ponad 300 tysięcy dolarów.