Skrzydłowy Denver Nuggets Michael Porter Jr. podpisał pięcioletnie maksymalne przedłużenie warte aż 207 milionów dolarów – informuje Adrian Wojnarowski z ESPN.

Nowa umowa Portera wejdzie w życie dopiero po sezonie 2021/22. Za najbliższe rozgrywki Samorodki zapłacą swojemu gwiazdorowi zaledwie 5,3 miliona dolarów.

Kariera Portera Jr. nabiera rozpędu. Po bardzo pechowym i naznaczonym kontuzją początku zawodowstwa (sezon 2018/19), kolejne dwa lata na parkietach NBA były dla 23-latka niezwykle udane. Wychowanek uczelni Missouri zrobił kolosalny postęp i z marszu stał się trzecią strzelbą Nuggets. Dziś kibice Samorodków za najważniejsze gwiazdy swojej drużyny uważają Nikolę Jokica, Jamala Murraya i właśnie Portera Jr.

Michael Porter Jr. dowiódł swojej wartości w trakcie ubiegłorocznych playoffów. Młody gwiazdor Nuggets zmuszony był wziąć na swoje barki większą odpowiedzialność, gdyż z rotacji wypadł kontuzjowany Murray. Ze swoich zadań wywiązywał się znakomicie i udowodnił, że sztab Denver może na niego liczyć. Świetna postawa gracza Nuggets została doceniona przez całą ligę. Skrzydłowy zajął wysokie trzecie miejsce w wyścigu po nagrodę dla gracza, który poczynił największy postęp (Most Improved Player Award).

W zeszłym sezonie Porter notował średnio 19 punktów i 7,3 zbiórki na mecz, trafiając przy tym 44,5% rzutów zza łuku. W 54 z 61 meczów Denver wystąpił w roli startera.

W najbliższych rozgrywkach Porter będzie prawdopodobnie jeszcze bardziej eksploatowany. Należy się spodziewać, że Jamal Murray nie zagra przez większą część sezonu, w związku z czym ofensywa Nuggets w dużej mierze oparta będzie na duecie Jokic-Porter.

W trakcie tegorocznych przygotowań do sezonu Michael Porter Jr. nie próżnował. Na dowód swojego zaangażowania zawodnik opublikował właśnie klip ze swoich przygotowań. Warto obejrzeć.


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj