Czyżby to był już koniec? Wiele osób z ligowych korytarzy jest przekonanych, że Anthony Davis rozegrał dla New Orleans Pelicans ostatni mecz. Zawodnik w All-Star Game grał z kontuzją barku i nie wiadomo, czy będzie gotowy do gry, gdy liga wznowi zmagania po przerwie. 


W ostatniej rozmowie Anthony Davis przyznał, że kwestia sezonu 2019/2020 w jego wykonaniu pozostaje otwarta. W grę wchodzi gra dla każdej z 29 drużyn. Latem 2020 zawodnik trafi na rynek wolnych agentów i dopiero wtedy będzie mógł podjąć samodzielną decyzję. Wcześniej skrzydłowy podkreślał, że chce grać. Liga zagroziła New Orleans Pelicans grzywną, gdy będą odsuwać zdrowego Davisa od gry.

Ale nikomu nie jest to na rękę. Trudno obrócić w coś pozytywnego grę zawodnika, który nie chce reprezentować danej drużyny i stracił zaufanie swoich kolegów z drużyny. W ostatnim meczu przed przerwą gwiazd Davis doznał kontuzji barku. W samym All-Star Game zagrał zaledwie 5 minut. Według źródeł powiązanych z Pels – nie ma jeszcze planu na rozwiązanie całej tej niekomfortowej sytuacji, ale rzekomo obie strony starają się dojść do porozumienia.

De facto – Davis może już dla Pelicans nie zagrać, ale w całą sprawę zapewne wmiesza się zarówno liga, jak i związek zawodników (NBPA), więc trudno powiedzieć, co jeszcze w tej sprawie się wydarzy. Każdy kolejny mecz Anthony’ego w koszulce Pels będzie dla drużyny problemem. Wszystko więc zależy od tego, czy strony dojdą do porozumienia i czy liga zaakceptuje ich propozycję. Pożar gasić będzie m.in. Danny Ferry, który tymczasowo przejął obowiązki generalnego menadżera Pels po zwolnieniu Della Dempsa.

Do tej pory Davis rozgrywał fantastyczny sezon, ale odkąd poprosił o transfer, prezentował formę, która w jasny sposób sugerowała, że nie ma w nim tej samej motywacji. Kibice Pels na pewno nie chcieliby oglądać go sabotującego drużynę. Z drugiej strony jest liga, która chce pokazywać swoje najlepsze gwiazdy, bo zarabia z tego tytułu ogromne pieniądze. W 45 meczach skrzydłowy notował średnio 28,1 punktu, 12,9 zbiórki, 4,2 asysty i 2,5 bloku trafiając 50,8 FG% i 32,3 3PT%.

NBA: Ambitne plany LeBrona Jamesa


Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.


Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magic
Magic
19 lutego 2019 09:59

oczywista, oczywistość, że próbują się dogadać tak, żeby każdy wyszedł z twarzą z tej sytuacji. Jak pisałem, że się dogadali „kontuzja do końca sezonu” w zamian za ścięcie GM to zjechali mnie w komentarzach…

Grzegorz Es
Grzegorz Es
19 lutego 2019 12:57

Ciekawe ile kary płaci toronto za odsuwanie od gry Kawhiego co kilka meczów. Gwiazdą mniejszą chyba od Davisa nie jest.

Tytus
Tytus
19 lutego 2019 23:09
Odpowiedz  Grzegorz Es

Zachodni wiatr spienione goni fale.

Marian Paździoch syn Józefa
Marian Paździoch syn Józefa
20 lutego 2019 20:43
Odpowiedz  Grzegorz Es

Tylko Raptors są w czołówce konferencji i powodem absencji Leonarda podobnie jak Irvigna w Celtics jest oszczędzania zawodników, którzy mieli poważne kontuzje w poprzednim sezonie. Zespoły nie chcą stracić ich przed runda PO. Poza tym grają w najważniejszych meczach z najtrudniejszymi rywalami a tam gdzie można odpuścić trenerzy dają szanse rezerwowym.

W przypadku Pelikanów i Davisa jest zupełnie inaczej. Zespół dołuje a najlepszy gracz nie gra w kluczowych spotkaniach.

Grzegorz Es
Grzegorz Es
21 lutego 2019 14:41

A teraz ubierz to ładnie w przepisy komu wolno odsuwać zawodników od gry a komu nie, bo coś mi się widzi że karanie wedle uznania trochę apodyktyczne będzie, chociaż zdaje się Pop kilka lat temu zapłacił jakiś grubszy hajs za odsunięcie starterów od meczu z bodajże topowym wtedy Miami

Lak
Lak
20 lutego 2019 10:19

Polskaa Holandia 5 dni do decydujacego starcia w el do Ms!!!!!