Liga nie zmieniła zdania, Anthony Davis będzie grał. New Orleans Pelicans planuje jednak mocno ograniczyć minuty wysokiego. To będzie wyjątkowo trudna końcówka sezonu dla ekipy z Luizjany. Trudna i także niezręczna dla obu stron.


Biuro Adama Silvera pozostaje nieugięte. Liga chce dostarczać swoim kibicom absolutnie najlepszy produkt, dlatego nie ma zgody na odsuwanie od gry zdrowych All-Starów. Zatem New Orleans Pelicans nadal będą korzystać z pomocy Anthony’ego Davisa. Jego minuty będą jednak ograniczone do 25. O wszystkim zawodnika poinformował tymczasowy generalny menadżer Pels – Danny Ferry.

Co ciekawe, Pels obetną także minuty Jrue Holidaya. W przypadku rozgrywającego chodzi o zabezpieczenie jego zdrowia, ponieważ rozgrywający w trakcie ostatnich miesięcy był jednym z najmocniej eksploatowanych graczy w lidze. Alvin Gentry wielokrotnie mówił, że chce znaleźć sposób na to, by obciąć minuty Holidaya. Ekipa w zasadzie nie liczy się w walce o play-offy, więc mogą sobie na to pozwolić.

Zatem Davis w kolejnych meczach będzie grał od 20 do 25 minut. To wspólnie ustalony plan przez zawodnika i zespół. W dotychczasowych meczach wychowanek Kentucky grał średnio 36 minut notując 28,1 punktu, 12,9 zbiórki, 4,2 asysty i 2,5 zbiórki trafiając 50,8 FG% i 32,3 3PT%. Latem Pels spróbują przehandlować Davisa. Jego kontrakt wygasa dopiero w 2020 roku.

NBA: Czy Chris Paul chciał, aby LeBron James doznał kontuzji?


Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

8 KOMENTARZE

 1. Szkoda Davisa. Niech opuszcza ten klub jak najprędzej, póki jest w swoim prime time.
  No i tak oto wizerunek klubu z super chemią i atmosferą runął, jak domek z kart 😀

  • A Wytłumacz mi kto kazał Davisowi podpisać 5-letni kontrakt z Pelicans. Nikt go pod karabinem nie trzymał.

  • Kolego,nie mial,wyjscia po rookie kontrakcie jak nieto podpiszezz przedluzenia jestes zastrzezonym,FA wiec nie mial,wyjscia

  • Przecież mógł podpisać, krótszą umowę np. na 3 lata.

  • Nic nie leci… Jeśli już to jest odwrotnie. W przyszłym sezonie będzie wypoczęty, głodny grania i podwójnie zmotywowany. Obecna sytuacja nic nie zmienia. Każdy wie na co go stać. Nikt z GM-ów nie jest wariatem aby kalkulować jego wartość na podstawie statsów z tego sezonu. W letniej wymianie jest w pojedynkę wart połowę każdej obecnej drużyny nba czy Ci się to podoba czy nie. Mnie się to nie podoba ale kogo to obchodzi… A maxa przy nowej umowie – gdziekolwiek zakotwiczy – nie dostanie tylko jeśli (prawdopodobnie) pójdzie na jakieś ustępstwa przy budowaniu ekipy do poważnej walki z GSW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here