Włodarze Boston Celtics zwolnili w dniu wczorajszym swojego silnego skrzydłowego, Davida Lee. Po aktualnego Mistrza NBA zgłosili się Dallas Mavericks, którzy złożyli zawodnikowi ofertę kontraktu, na którą ten przystał.

Rick Carlisle podobno jest bardzo szczęśliwy, że David Lee dołączy do jego zespołu. Koszykarz przystał na umowę opiewającą na 2,1 miliona dolarów. Kontrakt ma obowiązywać do końca tego sezonu. W nowym zespole Mistrz NBA ma pełnić rolę rezerwowego i być pierwszym zmiennikiem Dirka Nowitzkiego.

David Lee już w zeszłym roku został odrzucony przez Steve’a Kerra w Golden State Warriors, albowiem nie pasował on do systemu gry aktualnych Mistrzów NBA. Celtowie pozyskali go w zamian za Geralda Wallace’a w lipcu ubiegłego roku. W tym sezonie rozegrał ledwie 30 spotkań, w trakcie których notował średnio 7 punktów, 3 zbiórki oraz niecałe 2 asysty. Na parkiecie spędzał średnio 16 minut. Najlepszy mecz rozegrał w listopadzie, przeciwko swojej nowej drużynie, Dallas Mavericks notując 14 punktów w 15 minut.


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments