Zaraz po zakończeniu sezonu przez ekipę z Houston, generalny menadżer – Daryl Morey zaczął robić porządki. Ekipa rozstała się z dużą częścią sztabu szkoleniowego i rozpoczęła negocjację przedłużenia kontraktu Mike’a D’Antoniego. Rozmowy jednak do niczego strony nie zaprowadziły.


Najświeższe wieści z Houston mówią o przerwaniu negocjacji kontraktu Mike’a D’Antoniego. Ten dobiega końca w przyszłym roku. Kilka godzin przed informacją na temat szkoleniowca, światło dzienne ujrzały pogłoski o handlowaniu niemalże całą rotacją poza Jamesem Hardenem. Zatem sprawy w Houston zaczynają wyglądać naprawdę chaotycznie i trudno przewidzieć, co stanie się z Rockets w przeciągu kilki najbliższych miesięcy (o możliwych transferach Chrisa Paula i Clinta Capeli pisaliśmy tutaj).

D’Antoni miał wynegocjować dla siebie umowę ponad sezon 2019/2020, który obejmuje pierwotne porozumienie. Trener nadal planuje wrócić do zespołu i prowadzić go w kolejnej kampanii. Nie wiadomo jednak, czy w międzyczasie zdoła się porozumieć z Rockets w sprawie przedłużenia. Pojawiły się informacje, że Rockets zaproponowali ekstremalnie niski kontrakt trenerowi (rzekomo 2,5 miliony dolarów rocznie, ale trudno w to uwierzyć), dlatego właśnie D’Antoni i jego agent mieli przerwać rozmowy.

68-letni D’Antoni chce kontynuować swoją przygodę z ławką trenerską. Ma więc nadzieje, że w Houston uda się wszystkie sprawy poukładać i na rozgrywki 2019/2020 dostanie rotację, z którą będzie mógł w zachodniej konferencji walczyć o mistrzostwo. Według Rockets – obóz D’Antoniego przeciąga rozmowy, by wypracować dla siebie lepsze warunki i wkrótce strony mają wrócić do negocjacji. Najwyraźniej jednak Rockets nie spieszy się z podejmowaniem decyzji w tej sprawie. Czekamy zatem na rozwój wydarzeń.

NBA: CP3 i Capela out? Szykują się duże zmiany w Houston!

Finał NBA: Ciąg dalszy problemów Warriors. Steve Kerr komentuje


6 KOMENTARZE

  1. Nie 2,5mln tylko 5 milionów i po 1mln premii za każdą rundę PO. Umowa jednak jest obwarowana pewnymi restrykcjami. Np: pełną kwotę dostanie jeśli awansuje do playoffs, a po drugie musi trenować drużynę na koniec sezonu. Jak już coś piszesz to pisz całość a nie wyrywasz zdania z kontekstu i wprowadzasz ludzi w bład.

    • Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Przeciez tren artykuł jest o 1 trenerze i o jego zarobkach! Człowieku myśl.

    • Ty też pomysl może mu chodziło o zarobki innych trenerów i może chciał porównać z bohaterem artykułu, twój komentarz nic nie wnosi ponieważ masz ograniczone horyzonty, coś co dla Ciebie jest oczywiste, dla innych nie jest tak jasne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here