Czy kilka lat po jednej z najbardziej spektakularnych wymian ostatniej dekady Dallas Mavericks i Atlanta Hawks znowu dojdą do transferowego porozumienia? Według najnowszych doniesień kilka lat po wymianie Luki Doncica i Trae Younga Mavs i Hawks znowu spotkają się przy negocjacyjnym stole. Rozmowy obu stron mają dotyczyć Johna Collinsa, który gry w stanie Georgia ma już chyba dosyć. Mavericks młodą gwiazdę Atlanty chętnie widzieliby u siebie.

W ostatnich miesiącach Collins kilkukrotnie wyrażał swoje rozczarowanie drużyną Hawks. Według doniesień Jake’a Fischera z Bleacher Report 24-letni skrzydłowy Jastrzębi „ma w lidze wielu fanów”, a jednym z największych, jest podobno front office Dallas Mavericks.

„Collins ma wielu fanów w całej lidze. Od dłuższego czasu z jego nazwiskiem łączone są m.in. drużyny San Antonio Spurs i Dallas Mavericks” – informuje Fischer.

Wychowanka Wake Forest cechuje ciekawa mieszanka atletyzmu i solidnych umiejętności strzeleckich na obwodzie. Według wielu ekspertów Collins ze swoimi umiejętnościami idealnie pasuje do stylu gry Luka Doncica. Collins od samego początku kariery zbiera mnóstwo pochlebnych recenzji. Ostatnie niepowodzenia w ekipie Hawks nie wpływają negatywnie na pozytywną ocenę jego talentu.

Fischer zdradził ponadto, że Mavs oprócz Collinsa celują również w Mylesa Turnera, jednak na przeszkodzie obu transferów stanąć może kontrakt Tima Hardawy’ego Jr., którego nazwisko przewija się często w transferowych plotkach.

„Dallas podejmuje próbę włączenia się w transakcję mieszaną, która objęłaby Turnera lub Collinsa, jednak powodzenie ewentualnego handlu uzależnione jest od tego, czy uda się znaleźć chętnego na Tima Hardawaya Jr., który w sierpniu ubiegłego roku podpisał czteroletni kontrakt wart 75 milionów dolarów”.

W obecnym sezonie Hardaway notuje średnio tylko 14,5 punktów na mecz (najniższy wynik od pięciu sezonów) i trafia zaledwie 39,2% rzutów z pola i 32,8% rzutów zza łuku.

Wszystko wskazuje na to, że drużyna Jastrzębi nie poprzestanie na transferze Cama Reddisha do New York Knicks i kolejnym graczem do odejścia może okazać się właśnie Collins. Zainteresowani młodym skrzydłowym Atlanty właściciele Mavericks powinni w najbliższych dniach złożyć znacznie bardziej atrakcyjną propozycję wymiany.