Czy kilka lat po jednej z najbardziej spektakularnych wymian ostatniej dekady Dallas Mavericks i Atlanta Hawks znowu dojdą do transferowego porozumienia? Według najnowszych doniesień kilka lat po wymianie Luki Doncica i Trae Younga Mavs i Hawks znowu spotkają się przy negocjacyjnym stole. Rozmowy obu stron mają dotyczyć Johna Collinsa, który gry w stanie Georgia ma już chyba dosyć. Mavericks młodą gwiazdę Atlanty chętnie widzieliby u siebie.

W ostatnich miesiącach Collins kilkukrotnie wyrażał swoje rozczarowanie drużyną Hawks. Według doniesień Jake’a Fischera z Bleacher Report 24-letni skrzydłowy Jastrzębi „ma w lidze wielu fanów”, a jednym z największych, jest podobno front office Dallas Mavericks.

„Collins ma wielu fanów w całej lidze. Od dłuższego czasu z jego nazwiskiem łączone są m.in. drużyny San Antonio Spurs i Dallas Mavericks” – informuje Fischer.

Wychowanka Wake Forest cechuje ciekawa mieszanka atletyzmu i solidnych umiejętności strzeleckich na obwodzie. Według wielu ekspertów Collins ze swoimi umiejętnościami idealnie pasuje do stylu gry Luka Doncica. Collins od samego początku kariery zbiera mnóstwo pochlebnych recenzji. Ostatnie niepowodzenia w ekipie Hawks nie wpływają negatywnie na pozytywną ocenę jego talentu.

Fischer zdradził ponadto, że Mavs oprócz Collinsa celują również w Mylesa Turnera, jednak na przeszkodzie obu transferów stanąć może kontrakt Tima Hardawy’ego Jr., którego nazwisko przewija się często w transferowych plotkach.

„Dallas podejmuje próbę włączenia się w transakcję mieszaną, która objęłaby Turnera lub Collinsa, jednak powodzenie ewentualnego handlu uzależnione jest od tego, czy uda się znaleźć chętnego na Tima Hardawaya Jr., który w sierpniu ubiegłego roku podpisał czteroletni kontrakt wart 75 milionów dolarów”.

W obecnym sezonie Hardaway notuje średnio tylko 14,5 punktów na mecz (najniższy wynik od pięciu sezonów) i trafia zaledwie 39,2% rzutów z pola i 32,8% rzutów zza łuku.

Wszystko wskazuje na to, że drużyna Jastrzębi nie poprzestanie na transferze Cama Reddisha do New York Knicks i kolejnym graczem do odejścia może okazać się właśnie Collins. Zainteresowani młodym skrzydłowym Atlanty właściciele Mavericks powinni w najbliższych dniach złożyć znacznie bardziej atrakcyjną propozycję wymiany.


1 KOMENTARZ

  1. Dobry moment na wymianę dla Mavs, akurat kilka tygodni Porzingis był na chodzie, może ktoś się pokusi. Tylko że za Collinsa nie warto przepłacać. Staty takie sobie jak na numer 2 w rotacji, łatwy do przejścia w obronie i właściwie nie zagrał ani jednego sezonu w całości. Trochę Hawks przegięli z jego kontraktem i pewnie chcą się go pozbyć. Turner moim zdaniem jest najlepszy z tej trójki. Ktokolwiek go zgarnie będzie wygranym wymiany. Hardawaya Jr nikt raczej nie weźmie. 18 milionów za sezon to gruba przesada

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj