Kostas Antetokounmpo może mieć problem z tym, by dobić do poziomu, jaki reprezentuje obecnie jego brat. Niemniej wiele wskazuje na to, że chce spróbować swoich sił. Jeśli zostanie wybrany w drafcie, będzie trzecim z braci Antetokounmpo w NBA.

Kostas miniony sezon spędził w Uniwersytecie Dayton z drużyną Dayton Flyers. Jego potencjał pozostaje mocno ograniczony, ale mimo to zawodnik po zaledwie jednym sezonie w NCAA, postanowił zrezygnować z programu i zgłosić się do draftu NBA. Czy ma jakiejkolwiek szanse na znalezienie się w sześćdziesiątce szczęśliwców? Może spróbuje podbić swoją pozycję z pomocą brata, ale skauci mogą pozostać niewzruszeni.

Decyzję Kostasa oficjalnie potwierdził uniwersytet. Antetokounmpo zagrał w 29 meczach swojej drużyny. Notował na swoje konto 5,9 punktu i 2,9 zbiórki, zatem nie wyróżniał się na tle swoich kolegów. Ma bardzo dobre warunki fizyczne, ale nie potrafi ustabilizować swojej gry i zapewnić konkretną jakość, czy to w ataku, czy w obronie. Dlatego właśnie jego szansę na grę w NBA w tym momencie są bardzo małe.

Trener Dayton zapewniał 20-latkowi średnio 15 minut. Dla Uniwersytetu to był najgorszy sezon od 1999. Oprócz Giannisa, w NBA grał przez moment Thanasis Antetokounmpo. Szansę dali mu New York Knicks, ale nie udało się znaleźć stałego zatrudnienia. Obecnie Thanasis z powodzeniem występuje w greckiej lidze. Przed Kostasem jeszcze wiele pracy, by spełnić marzenie o grze w najlepszej lidze świata.

Wyniki NBA: Hornets z szóstą najwyższą wygraną w historii! Dogrywka w Houston