W internecie pojawił się filmik z treningu Stepha Curry’ego. Jeśli zastanawiacie się dlaczego lider Warriors jest tak dobry, to przyjrzyjcie się jak trafia trójkę za trójką. Na tym nagraniu trafił 19 rzutów z dystansu z rzędu!

Steph Curry dużo rzuca za trzy. Bardzo dużo. Ale żeby móc to robić w meczach NBA musi oddawać dziesiątki, a czasem pewnie setki rzutów z dystansu podczas treningów.

Na tym nagraniu zobaczycie automatyzację jego rzutu i to jak trafił 19 „trójek” z rzędu.

Jego statystyki z kariery wyglądają imponująco:

To jego dziesiąty sezon w NBA i za każdym razem skuteczność w rzutach z dystansu miał powyżej 40%.

Przyjrzyjcie się jednak ostatnim meczom:

W marcu zaledwie 34%, a w lutym 38%.

Warto zwrócić uwagę jak idzie Curry’emu od momentu przerwy na Mecz Gwiazd NBA. Czasem to moment przełomowy i drużyna lub zawodnik wyraźnie polepszają swoją skuteczność i odnoszą więcej zwycięstw, niż wcześniej.

W przypadku Curry’ego i Warriors jest na razie odwrotnie. W ostatnich meczach mistrzowie NBA mają bilans 5-7.

Tutaj zobaczycie skuteczność Curry’ego i liczbę oddanych rzutów za trzy punkty w poszczególnych miesiącach.

Ciekawa jest rubryka najniżej, czyli w wygranych i przegranych meczach.

Kiedy Warriors wygrywają Curry trafia ponad 45% „trójek”, ale kiedy przegrywają zaledwie 36%.

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Czy wiesz, że na stronie PZBUK możesz oglądać mecze NBA NA ŻYWO?

Dostęp do transmisji meczów NBA na stronie PZBUK ma każdy zarejestrowany użytkownik, który ma minimum złotówkę na koncie gracza. Transmisje są dostępne zarówno w przeglądarce na komputerach, jak i w telefonach komórkowych. Mecze NBA są z oryginalnym amerykańskim komentarzem – zdarza się, że mecz jest bez komentarza.

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości strony PZBUK, to zwróć uwagę na specjalną ofertę powitalną.

Jeśli postawisz swój pierwszy zakład za minimum 50zł i po kursie 1,8 lub większym, to niezależnie od tego czy ten zakład wygra czy przegra, przy kolejnym logowaniu dostaniesz od PZBUK dodatkowy darmowy zakład o wartości 50zł – do wykorzystania oczywiście w serwisie PZBUK.

Co ciekawe PZBUK jako jedyny bukmacher na rynku nie ma warunków obrotu dla darmowego zakładu. Czyli, jeśli zagrasz za minimum 50zł po kursie co najmniej 1,8, to przy kolejnym logowaniu otrzymasz darmowy zakład 50zł – wszystkie wygrane z niego możesz od razu wypłacić na konto lub grać dalej, to będzie Twoja decyzja.

Aby korzystać ze strony PZBUK należy mieć skończone 18 lat.
3 KOMENTARZE

    • Zgadza się tylko trening. Tylko łatwość rzutu ma taką jakiej niektórzy nie mają z osobistych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj