Latem tego roku DeMarcus Cousins zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem. Dla zawodnika obecny sezon zakończył się dużo przed czasem, ponieważ w styczniu zerwał ścięgno Achillesa. Kontuzja, która wykluczyła go z gry stawia pod znakiem zapytania jego nową umowę.


Wydawało się, że kontuzja DeMarcusa Cousinsa pokrzyżuje plany Pelicans na awans do tegorocznych playoffs. Na przekór przewidywaniom ekipa z Nowego Orleanu nie dość, że awansowała do playoffs z szóstego miejsca, to jeszcze jako jedyna ze wszystkich drużyn wygrała swoją serię do zera, pokonując Portland Trail Blazers.

Taki obrót spraw krzyżuje plany samego Cousinsa, który może nie otrzymać w offseason maksymalnego, pięcioletniego kontraktu. Pelicans swoją grą udowadniają, że mogą grać z sukcesami bez maksymalnego kontraktu dla swojego gracza.

Według niektórych źródeł zespół z Nowego Orleanu rozważa propozycję przedłużenia kontraktu na swoich warunkach. Nowa umowa dla Cousinsa miałaby trwać około 2-3 lat bez maksymalnego wynagrodzenia.

Cousins, gdyby nie zgodził się na warunki Pelicans nie może być pewny, że jakikolwiek inny zespół zaproponuje mu maxa. Żadna drużyna nie może być pewna w jakiej dyspozycji wróci do gry.


Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Igor
Igor
24 kwietnia 2018 22:00

Szczerze ? Lubię DMC ale jakoś bardziej pasują mi Pelikany bez niego.

Tomasz81
24 kwietnia 2018 22:29

Co za artykuł .. perełka jak nic 🙁 Czy redaktorzy mają płacone od ilości artykułów a nie od jakości ??? Może pogdybamy czy Kobe wróci albo porównanie osiągnięć LJ do MJ ….

kapitan
kapitan
25 kwietnia 2018 07:58
Odpowiedz  Tomasz81

Jak Ci się nie podoba to nie czytaj!

gold jak złoto
25 kwietnia 2018 10:22
Odpowiedz  Tomasz81

@tomasz81
niby rocznik 81 jesteś a czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, wytłumaczę tobie co było najważniejszego w tym tekście – „Według niektórych źródeł zespół z Nowego Orleanu rozważa propozycję przedłużenia kontraktu na swoich warunkach. Nowa umowa dla Cousinsa miałaby trwać około 2-3 lat bez maksymalnego wynagrodzenia.”
Dwa zdania ale jakże ważne prawda? Nie musisz dziękować.

JJ15g
JJ15g
25 kwietnia 2018 10:10

Pelikany właśnie dlatego awansowały do PO i do drugiej rundy, że nie grał Cousins.
Podpisanie go będzie strzałem w stopę.

fdfs
fdfs
26 kwietnia 2018 10:33
Odpowiedz  JJ15g

oczywiscie zgadzam sie !!!!!!!!!!!!!!!!