O tym, że Los Angeles Clippers ostrzą kły na kilku tegorocznych wolnych agentów wiemy od dawna. Jednym z największych kąsków jest reprezentujący obecnie barwy Toronto Raptors, Kawhi Leonard. Zapał Clippers nie umknął jednak władzom ligi, które bacznie obserwują każdy krok pracowników Steve’a Ballmera. Ostatnio uwagę Adama Silvera przykuła wypowiedź szkoleniowca zespołu, Doca Riversa.


Wszystko wzięło się od występu Doca Riversa w studiu ESPN, gdzie razem z Michaelem Wilbonem, Magiciem Johnsonem oraz Stephenem A. Smithem dyskutowali na temat tegorocznych Finałów. W trakcie nagrania szkoleniowiec Clippers porównał poziom gry Leonarda do poziomu Jego Powietrzności Michaela Jordana.

– Jest w lidze wielu wspaniałych graczy, jak LeBron, czy KD, ale żaden z nich nie przypomina tak bardzo Jordana – mówił Doc Rivers – Wielkie dłonie, praca tyłem do kosza, świetne wykończenia, wyskok w górę, świetna gra w obronie i do tego wszystkiego dodaj rzut za trzy. (…) Magic jest najlepszym graczem, Michael był najlepszym graczem i tak samo LeBron. To ta sama grupa.

Opinia ta, choć wydaje się pozbawiona jakichkolwiek podtekstów, nie przypadła do gustu władzom ligi. Choć Rivers ani razu nie wymienia Clippers i Leonarda w jednym zdaniu, NBA postanowiła ukarać klub grzywną 50.000 $ za naruszenie ligowych zasad anty-manipulacyjnych. Oczywiście 1.lipca Kawhi stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem i będzie mógł podjąć decyzję o zmianie klubowych barw, lecz do tego momentu pozostało jeszcze sporo czasu. Obecnie skrzydłowy ma ważną umowę z Toronto, a jak tłumaczą przepisy trenerzy nie mogą rozmawiać publicznie o graczach, którzy są jeszcze na trwającym kontrakcie.

– Chciałbym po prostu powiedzieć, że Doc jest w tym od dawna – powiedział Adam SilverKaranie grzywnami nie jest najprzyjemniejszą częścią mojej pracy. Rozumiem zainteresowanie mediów słuchaniem poglądów trenera na temat jednego z zawodników NBA, ale jest to jasny sygnał dla ligi i nie wolno nam na to pozwolić.

Komisarz ligi dodał, że jeśli trenerzy lub menadżerowie znajdą się w podobnej sytuacji powinni odpowiedzieć coś w stylu ,,nie mam przyzwolenia ligi na odpowiedź na to pytanie”.

– To równowaga interesów. Rozumiem to – powiedział Silver – Ale niestety (Doc) przekroczył pewną granicę.

Wiadomo, że Clippers chcieliby, aby Kawhi Leonard podpisał z nimi umowę, ale czy ta kara dla Riversa to jednak nie jest przesada?

Czy NBA słusznie zrobiła nakładając karę na Doca Riversa za tę wypowiedź?

View Results

Loading ... Loading ...

Wszystkie najważniejsze informacje na temat tegorocznych play-offów NBA znajdziecie pod specjalnym tagiem: NBA playoffs 2019.

Jak według ekspertów wyglądają szanse obu drużyn w kolejnym meczu? Faworytami drugiego spotkania są znów Raptors (kurs 1,71), ale eksperci Polskich Zakładów Bukmacherskich wciąż znacznie większe szanse na wygranie mistrzostwa NBA dają Golden State Warriors.

Finał NBA: Historia po stronie Raptors, ale co to znaczy?

6 KOMENTARZE

  1. Clippers już dawno powinni dostać tę karę za wysyłanie swoich skautów i menadżerów do pierwszych rzędów areny Toronto, którzy później zagadują do Leonarda.

    • Jak się tak bardziej zagłębisz w problematykę to zrozumiesz, że Silver dobrze zrobił, albo inaczej ma rację bo czy dobrze zrobił to pojęcie względne. 50k $ to może być i w liczone w koszty pozyskania Leonarda bo chyba się wszyscy tu zgodzimy, że KL jego styl bycia i grania jest warte po stokroć tej kary. Myślę, że jak Silver by znowu dostrzegł u tego samej osoby tutaj mamy konkretnie na myśli Riversa że znowu robi jakieś podprogowe lobby to Silver może zamienić 50k na 500k.
      Silver uważa, że słabszym trzeba pomóc wbrew wolnemu rynkowi no cóż to jego filozofia prowadzenia tego biznesu. Czy słuszna to dopiero się okaze.

    • Kary za co debilu.Porównał go do Jordana.Nic nie wspomniał o LAC.Jesteś naprawdę taki tępy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here