Znany ze swojej humorzastości, został właśnie wiceprezesem unii graczy zawodników NBA. Kyrie Irving wesprze w działaniach prezesa Chrisa Paula i jego bezpośredniego zastępcę Andre Iguodalę. To ciekawy ruch, który ma otworzyć zawodnika Brooklyn Nets na zupełnie nowe doświadczenia.


To nie tak, że powołał go jeden zawodnik. Kyrie Irving został wybrany przez grupę graczy mających w tej sprawie głos. Od tego dnia pełni funkcję wiceprezesa NBPA (National Basketball Players Association). Przedstawiciele związku spotkali się na corocznym spotkaniu, które odbywa się tuż po zakończeniu Weekendu Gwiazd. Irving zastąpi Paua Gasola, który pełnił rolę wiceprezesa od lutego 2017 roku.

Irving jest wyznaczony na kolejne 3 lata, po których zostanie wybrany ponownie lub zastąpiony. – To dla mnie odpowiedni czas, by ubiegać się o taką pozycję – mówił w komentarzu do decyzji kolegów. – Uczestniczyłem do tej pory w życiu związku i obserwowałem wszystko z boku wspierając nasz zarząd, który podejmował ważne decyzje. Teraz poczułem potrzebę zwiększenia swojego zaangażowania – dodaje.

Irving nie ukrywa, że cieszy go zaufanie, jakim obdarzyli go koledzy. Ma pomóc NBPA zarówno w kwestiach biznesowych, jak i społecznych. Unia prowadzi wiele programów skierowanych na rozwój zarówno własnej struktury, jak i rozwój wszelkich świadczeń, które przysługują zawodnikom obecnie grającym i zawodnikom, którzy karierę skończyli.

Chris Paul podziękował za pomoc Gasolowi, który szczególnie pomógł swoimi międzynarodowymi kontaktami. Zadania Irvinga będą skupiały się wokół zupełnie innych rzeczy. Niewykluczone, że CP3 przygotowuje Kyriego na przejecie jego obowiązków, gdy Paul zdecyduje się zakończyć swoją karierę. Wśród wiceprezesów są jeszcze Bismack Biyombo, Malcolm Brogdon, Jaylen Brown, CJ McCollum oraz Garrett Temple.

NBA: Rockets mają nowego gracza. Będą kolejne wzmocnienia?Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sheed
Sheed
18 lutego 2020 14:59

Płaskoziemcy opanowują świat…

Bullitt
Bullitt
18 lutego 2020 15:08

🙂

Kili
18 lutego 2020 15:30

Tego ptasiego mużdzka wzięli?, olaboga…

Big P
Big P
18 lutego 2020 17:12
Odpowiedz  Kili

.

Magic
Magic
18 lutego 2020 17:09

sama śmietanka…

Arti
Arti
19 lutego 2020 00:52

Widać, że Kyrie szuka swojego miejsca w tym płaskim świecie ;D

Marley
Marley
19 lutego 2020 06:15

Płaskoziemni to Ci co w to uwierzyli.Czyli polaczki za mądrzy nie są.Glupsi od Irvinga

Arti
Arti
20 lutego 2020 00:29

Pięknie to podsumował Kendrick Perkins: „I’m so glad I’m out of the league, that’s all I’ve got to say … Because I’m telling you, it’s the blind leading the blind”. ;D nic dodać nic ująć.