Skrzydłowy Detroit Pistons był trzecim zawodnikiem w lidze, u którego wynik testu na koronawirusa okazał się pozytywny. W przeciwieństwie do graczy Utah Jazz, zawodnik Tłoków nie zamierzał aby informacja o jego stanie zdrowia przedostała się do opinii publicznej.


Nie wszyscy koszykarze NBA, u których wykryto koronawirusa, zamierzali zostać anonimowi. Kiedy obrońca Celtics Marcus Smart uzyskał pozytywny wynik testu, postanowił podać go do wiadomości publicznej i służyć za przykład. Kevin Durant zrobił to samo, obaj mężczyźni zidentyfikowali się. Natomiast 24-letni Christian Wood nie zamierzał tego robić. Niestety stało się inaczej.

Obiecujący skrzydłowy Tłoków uzyskał pozytywny wynik, ale podobnie jak trzech graczy Nets i dwóch Lakers – powinien był być chroniony przez HIPPA przed upublicznieniem jego nazwiska. Tak czy inaczej Wood nie jest zadowolony z zaistniałej sytuacji.

Kiedy Detroit Pistons dowiedzieli się, że Wood uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, zostali oni dokładnie poinformowani przez szpital o ustawie o przenośności i odpowiedzialności ubezpieczeniowej z 1996 roku (HIPPA), która chroni prywatność pacjentów.

Właśnie dlatego byliśmy zdziwieni, gdy ta informacja wyciekła – powiedział trener Dwyane Casey.

Christian był zdenerwowany, że jego nazwisko pojawiło się na liście zakażonych osób. A najgorsze jest to, że informacja wydostała się na zewnątrz, zanim zdążył powiedzieć o tym swojej mamie – dodał.

Byłem bardzo niezadowolony z tego powodu. Powiedziałem naszym pracownikom: „ To było niesprawiedliwe dla naszego gracza. To nieprofesjonalne. To się nie powtórzy” – stwierdził Casey.

To było niesprawiedliwe dla Wooda, który miał przełomowy sezon i nie chciał, aby jego nazwisko było wszędzie oceniane, zwłaszcza w tym przypadku jako pozytywne. Od tego czasu Christian został oczyszczony z koronawirusa i nie miał objawów choroby.

Christian Wood z trudem odnalazł swoje miejsce w NBA. W ciągu ostatnich czterech lat, reprezentował barwy aż pięciu klubów, ale ostatni sezon w Detroit Pistons miał przełomowy. W 62 rozegranych spotkaniach dla Tłoków, notował średnio 13,1 punktu, 6,3 zbiórki w meczu.

Ostatni dzień dużej wyprzedaży w oficjalnym sklepie Nike! Zniżka do 55%!


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments