Mało kto oczekiwał, że życie w Oklahomie będzie dla niego tak dobre. Zespół walczy o play-offy zachodu i jest jedną z najciekawszych ekip zachodniej konferencji. Chris Paul z kolei sprawdza się w roli mentora i lidera składu. 

Nie ma też zamiaru Oklahomy opuszczać. Billy Donovan przygotował dla Chrisa Paula konkretny plan na wykorzystanie jego obecności w rotacji. Panowie bardzo szybko złapali wspólny język, a to przełożyło się na dobrą współpracę CP3 ze swoimi nowymi kolegami. Można odnieść wrażenie, że w Oklahomie weteran czuje się dobrze i nie ma zamiaru opuszczać zespołu przy pierwszej nadarzającej się okazji.

Oklahoma City Thunder z bilansem 25-19 zajmuje 7. miejsce w tabeli zachodu. Ma 5 meczów przewagi nad San Antonio Spurs, którzy w tym momencie walczą o ostatnie miejsce z Memphis Grizzlies. CP3 spytany o to, czy zrezygnuje z opcji w kontrakcie, by już teraz zostać wytransferowanym do ekipy ze ścisłej czołówki, stwierdził: – Nie ma takiej szansy, takie coś na pewno się nie wydarzy. 

Paul za ostatni rok umowy dostanie aż 44,2 miliony dolarów. Nie ma mowy, by ktokolwiek inny dał mu więcej w nowym kontrakcie. Zawodnik nie chce rezygnować z takich pieniędzy, dlatego jest gotowy dograć kontrakt w Oklahomie. Szanse na jego wytransferowanie są znikome właśnie z uwagi na pieniądze, jakie 36-letni weteran ma zapewnione w umowie.

W lipcu 2018 roku podpisał z Houston Rockets 4-letni kontrakt za 160 milionów dolarów. Latem został wytransferowany do Oklahomy w zamian za Russella Westbrooka. W 44 meczach bieżącego sezonu, CP3 notował na swoje konto średnio 17 punktów, 5 zbiórek i 6,4 asysty trafiając 48,1 FG% i 37,2 3PT%. Przy okazji stał się mentorem dla rozwijającego swoje skrzydła Shaia Gilgeousa-Alexandra.

NBA: Kontuzja Dwighta Powella. W Dallas drżą


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments