Chris Paul został ponownie wybrany na stanowisko Prezesa NBPA (Stowarzyszenie graczy NBA). Rozpoczął nową 4-letnią kadencję. Pracę na tym stanowisku rozpoczął w 2013 roku zastępując Dereka Fishera.


Paul będzie wspomagany przez nowo wybranego Wiceprzewodniczącego związku Garretta Temple z Sacramento Kings. Jego kadencja jest trzyletnia. Dotychczas tą rolę sprawował Kyle Korver.

Rozgrywający powiedział: – Jestem pokorny mimo tego, że koledzy zagłosowali bym nadal był przewodniczącym NBPA. Przez ostatnie kilka lat udało nam się dużo zdziałać. Szczególnym osiągnięciem było pomyślne wynegocjowanie nowej umowy zbiorowej unikając lock-outu. Jest jednak jeszcze wiele do zrobienia. Cieszę się, że mogę pomóc nowym graczom zrozumieć i przyjąć wszystko co stowarzyszenie graczy robi dla nich, dążąc do stworzenia im nowych możliwości zarówno na parkiecie, jak i poza nim.

Pozostali członkowie zawodniczego komitetu wykonawczego NBA to Pierwszy Wiceprezes LeBron James, Sekretarz-Skarbnik James Jones, Wiceprzewodniczący Carmelo Anthony, Stephen Curry, Andre Igoudala i Anthony Tolliver.

Autor: Dawid Karaś

NBA: Wolni Agenci – Free Agents 2017


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments