Jeżeli twoim marzeniem jest posiadanie Mistrzowskiego Pierścienia NBA i jesteś skory przeznaczyć na niego niebagatelną ilość pieniędzy, Bill Russell ma dla Ciebie ofertę nie do odrzucenia. Najbardziej utytułowany człowiek w historii NBA już wkrótce wystawi na sprzedaż swoje najważniejsze trofea. I to wszystko w szczytnym celu.


Bill Russell ogłosił, że wystawi wkrótce na aukcje setki przedmiotów ze swojej osobistej kolekcji, w tym trofea, pierścienie, piłki do koszykówki, koszulki, listy, zdjęcia oraz inne pamiątki, zgromadzone na przestrzeni wieloletniej przygody z NBA. Wśród najbardziej cennych przedmiotów znajdować się będą między innymi pierwszy (1957) i ostatni (1969) z rekordowych w historii ligi 11 pierścieni mistrzowskich, które Russell zdobył w Bostonie. 87-latek szuka również chętnych na cztery spośród pięciu posiadanych trofeów MVP oraz złoty medal olimpijski z 1956 roku.

Jednym z powodów, dla których były zawodnik i trener zdecydował się sprzedać sentymentalnie ważne dla siebie przedmioty, jest chęć przekazania części dochodów z aukcji na rzecz bostońskiej organizacji non-profit, której był współzałożycielem ponad trzy dekady temu. Mentor – bo tak nazywa się owe stowarzyszenie, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się wzmacnianiem relacji mentorskich pomiędzy pokoleniami. Russell poinformował również, że dodatkowa darowizna popłynie na rzecz Boston Celtics United for Social Justice, która skupia się na rozwiązywaniu problemów nierówności rasowych i społecznych na wschodnim wybrzeżu.

 – Jest kilka pamiątek, które zatrzymam dla siebie, ale resztą podzielę się z całym światem – oznajmił Russell w oświadczeniu wideo. Sprzedaż zostanie przeprowadzona przez firmę Hunt Auctions, która nadzorowała już podobne przedsięwzięcia takich sław sportu jak Ted Williams, Joe DiMaggio, czy Roberto Clemente. Aukcja wstępnie zaplanowana jest na przełom jesieni i zimy, oczywiście w Bostonie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here