W Salt Lake City nadchodzą poważne zmiany. Niewykluczone, że po odejściu Quina Snydera klub opuszczą również liderzy Utah Jazz. Byłby to poważny krok ku małej przebudowie. Co najmniej dwa zespoły wyraziły chęć pozyskania Rudy’ego Goberta.

Według Kevina O’Connora z The Ringer, Chicago Bulls należą do zespołów, które są zainteresowane środkowym Utah Jazz. Dziennikarz donosi, że Byki mają na oku wiele ośrodków, które mogą być dostępne w nadchodzącym off-season, w tym centra New York Knicks, Mitchella Robinsona.

Podstawowy środkowy Bulls, Nikola Vucevic zakończył sezon 2021/22 ze średnimi: 17,6 punktu, 11 zbiórek, na skuteczności 47% z gry, w tym 31% zza łuku, a 76% stanowiły rzuty wolne. Dla Vucevica średnia punktów była najgorsza od sezonu 2017/18, choć w dużej mierze chodziło o to, że po kilku latach bycia liderem w Orlando Magic przyjął uzupełniającą pozycję w ofensywie Bulls obok Zacha LaVine’a i DeMara DeRozana. W tej roli Czarnogórzec jak najbardziej się sprawdził.

Jednak, jeśli Bulls mieliby pozyskać Goberta, Vucević prawie na pewno musiałby zostać uwzględniony w ich ofercie handlowej, zarówno ze względu na dopasowanie wynagrodzenia, jak i na ich niekompatybilność na boisku. Gobert jest oczywiście znacznie lepszym obrońcą od Vucevica i zdecydowanie mniej aktywny w zdobywaniu punktów, co mogłoby pasować do klubu z Chicago, zwłaszcza jeśli LaVine podpisał nowy kontrakt.

W porównaniu do Czarnogórca Francuz reprezentuje również bardziej znaczące zobowiązanie finansowe. Gobert ma kontrakt na prawie 170 milionów dolarów w ciągu najbliższych czterech lat, podczas gdy Vucevic, będzie miał wygasającą umowę o wartości 22 milionów dolarów.

Jeśli Bulls tego lata zatrzymają 31-letniego środkowego to wtedy prawdopodobnie rozejrzą się za rezerwowym centrem, takim jak Mitchell Robinson. Nie jest jednak jasne, czy będący wolnym agentem center Knicks, byłby skłonny zaakceptować taką rolę, ale być może byłyby zaintrygowany taką możliwością, gdyby istniała potencjalna droga do większej roli po wygaśnięciu kontraktu Vucevica. Byki będą miały również możliwość negocjowania przedłużenia umowy ze swoim środkowym.

O’Connor dodaje, że słyszał również informacje – wcześniej przekazywane przez Jake’a Fischera z Bleacher Report – iż Toronto Raptors też są zainteresowani pozyskaniem Goberta.Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments