Zarówno Jayson Tatum, jak i Devin Booker są jednymi z najbardziej utalentowanych młodych zawodników ligi. NBA Central zadało pytanie na Twitterze, który z nich jest lepszym strzelcem. Obie gwiazdy wypowiedziały się na ten temat.


NBA Central na swoim Twitterze zadało pytanie, który z podanych zawodników jest lepszy. Oczywiście momentalnie pojawiło się mnóstwo opini. Całą sprawę od razu skomentowali również Booker i Tatum. Mimo że oboje pokazali, że nie zamierzają podsycać dyskusji, to z pewnością każdy z nich przeglądał, co myślą eksperci.

Devin Booker, zawodnik Phoenix Suns od razu skomentował całą akcję, chwaląc gracza Celtics. Nie inaczej było w przypadku 22-latka z Celtics.

Reprezentant Suns zdobywa w tym sezonie średnio 26,1 punktu na spotkanie, rzucając ze skutecznością 48,7%. Dokłada do tego 6,6 asysty oraz 4,2 zbiórki. Jayson Tatum notuje statystyki na poziomie 23,6 punktu, 2,9 asysty oraz 6,1 zbiórki na mecz.

Same statystyki przemawiają na korzyść Bookera, lecz na ocenę ogólną składa się wiele więcej czynników. Czy można stwierdzić, który z nich jest wyraźnie lepszy?


Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fan NBA
Fan NBA
27 maja 2020 17:42

Obaj są świetni.Koniec tematu

Wojtek
Wojtek
28 maja 2020 01:27

Tylko że gdyby Tatum grał w takich ogórkach jak suns to pewnie zdobywałby około 30 punktów na mecz , jako gracz na pewno jest lepszy i bardziej kompletny bo robi różnicę i w obronie i w ataku myślę że za 3-4 lata może być najlepszym zawodnikiem w lidze.

nie inaczej
nie inaczej
28 maja 2020 06:01
Odpowiedz  Wojtek

Kolejnu idiota z gdyby i gdyby.Do sąsiadek na ławeczke przed blok.

ARCZI.PL
ARCZI.PL
28 maja 2020 10:16

Wiadomo ,że Tatum ma większy potencjał , gra z kembą , brownem , haywardem a i tak jest gwiazdą w zespole. Booker to jest jednak etatowy all star , chłop ciągnie suns od kilku lat , nie każdy zdobywa 70 punktów w meczu. Jest graczem typu Hardena i De mara , świetne statystyki ale playoffów huja zobaczyli. Może De andre Ayton rozwinie się do gracza typu Drummond i powalczy na tablicach co byłoby juz jakimś zalążkiem zespołu.

Ijkhhh
Ijkhhh
29 maja 2020 19:44
Odpowiedz  ARCZI.PL

Jak to, Booker ciągnie suns od kilku lat? Ciągnie ale chyba po dnie tabeli. Jason pokazał moc w swoich pierwszych PO. I pokazał ze jest w stanie (mentalnie) rywalizować z najlepszymi. Moim zdaniem nie ma co porównywać. Tatum nie jest shooterem, ale nie tego się przecież od niego wymaga. Jest liderem i jest walczakiem.
Szacun
Chociaż booker tez jest mega dobrym zawodnikiem, ale bardziej jako 2 opcja w zespole. Jak Thompson, albo jak westbrook (jak ma poukładane w głowie).