Przed drugim meczem serii Portland Trail Blazers z Denver Nuggets, trener Mike Malone’a musi znaleźć odpowiedzi na kilka kwestii, które ograniczały jego drużynę w starciu numer jeden rywalizacji. Jedną z nich jest ułatwienie życia na rozegraniu dla Nikoli Jokicia. 

W pierwszym meczu tej serii plan Portland Trail Blazers był bardzo przejrzysty i niewykluczone, że będzie miał decydujący wpływ na przebieg całej serii. Otóż defensywa zespołu z Oregonu zostawiła Jokerowi dużo miejsca na to… by sam zdobywał punkty. Jednocześnie gracze Terry’ego Stottsa do maksimum ograniczyli liderowi Denver Nuggets możliwość rozegrania piłki. To sprawiło, że spadł na niego ciężar zdobywania punktów i Nikola Jokić nie zaprezentował optymalnej formy. 

Chcemy żeby sam zdobywał punkty i nie angażował w grę kolegów – przyznał otwarcie Jusuf Nurkić. Nie musiał tej strategii ukrywać, bowiem było widać jak na dłoni. Nuggets szybko zamiary Blazers przeczytali, jednak w trakcie spotkania numer jeden rozwiązania nie znaleźli. Dlatego ciekawie będzie obserwować kolejny mecz, gdyż piłeczka jest teraz po stronie trenera Michaela Malone’a, który musi przywrócić Jokera do jego naturalnego środowiska. 

Moim zdaniem mamy większe szanse, gdy jest zmuszony do zdobywania punktów – kontynuuje Nurkić. – […] Nie mamy problemu z tym, że zdobędzie 30 czy 40 punktów. Musimy pilnować, by żaden inny gracz nie rozegrał wielkiego meczu – mówi dalej wysoki PTB. W pierwszym meczu plan zadziałał doskonale. Joker trafił 14/27 z gry, ale skończył mecz mając na koncie tylko jedną asystę – to najgorszy wynik w karierze Serba biorąc pod uwagę mecze fazy posezonowej. 

On potrafi zdominować mecz, gdy rozgrywa. Natomiast, gdy zdobywa punkty, to po prostu robi wszystko sam – podkreśla Lillard. – Musisz mu coś zabrać – dodaje i podkreśla, że w tym wypadku Blazers muszą sobie poradzić z MVP sezonu 2020/21. Według zaawansowanych statystyk, Nuggets trafili 1 z 10 rzutów po podaniu od Jokera. Następny mecz już kolejnej nocy. Wątek uruchomienia Jokicia jako play-makera będzie jedną z ciekawszych historii do obserwowania. 

3 KOMENTARZE

  1. już wiadomo kto zdobył MVP i inne nagrody sezonu regularnego czy tak sobie piszemy o Jokerze jako MVP?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj