Oprócz Dave’a Joergera, swoje stanowiska stracili również szkoleniowcy Cleveland Cavaliers i Memphis Grizzlies. W Ohio postanowili rozstać się z doświadczonym Larrym Drew, a w Tennessee podziękowali za współpracę dzielnie walczącemu przez cały sezon J.B. Bickerstaffowi.


Przed zwolnieniem J.B. Bickerstaff spotkał się jeszcze ze swoimi zawodnikami dziękując im za sezon. Memphis Grizzlies wypuścili trenera ze stanowiska, natomiast generalnego menadżera – Chrisa Wallace’a przenieśli do roli skautingowej. Bickerstaff przejął drużynę w 2017, gdy zwolniono Davida Fizdale’a. W trakcie swojej pracy J.B. zrobił z zespołem bilans 48-97. Niesatysfakcjonujący dla właściciela – Roberta Pery.

Tymczasem nowego kierunku szukają także w Cleveland. Ekipa rozstała się z Larrym Drew, który przejął drużynę po zwolnieniu Tyronna Lue. Zaraz po ostatnim meczu sezonu zasadniczego Cavaliers podziękowali Drew za współpracę. Zespół ma zamiar przyjrzeć się kilku asystentom z NBA oraz pierwszym trenerom topowych uczelni. Kluczowe jest, by znaleźć osobę gotową do pracy w trybie przebudowy rotacji.

W kuluarach mówi się o przechwyceniu z Los Angeles Luke’a Waltona. Nazwiska zapewne będą się pojawiać, choć ani w Memphis, ani w Cleveland stanowiska nie są szczególnie atrakcyjne dla trenerów z najwyższej półki. Czekamy zatem na rozwój wydarzeń.

NBA: Bardzo dużo kontuzji przed pierwszą rundą playoffs. Sprawdzamy układ sił!

3 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze. Mizeria, jaką prezentowały te drużyny, ewidentnie świadczy o braku umiejętności trenerskich inkryminowanych jegomościów.

  2. Kork von Duppersmarck co ty opowiadasz chłopie ? Obydwu coachów zaatakowała sytuacja kadrowa jak z horroru . Jak dla mnie ani Drew jak i Bickerstaff w żadnym stopniu nie byli w stanie wycisnąć nic więcej z tej mizerii i miernoty którą dostali do grania w tym sezonie od swoich włodarzy . Nawet Einstein koszykówki jakby istniał nic by nie poradził ani Cavs ani Grizz nic by więcej nie ugrali z tym co dysponowali w tym sezonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here