Portland Trail Blazers i Atlanta Hawks uzgodniły transfer Evana Turnera i Kenta Bazemore’a. Ekipa z Oregonu chciała wzmocnić się na pozycji nr dwa i pozyskała gracza, który choć gra chimerycznie, jest w stanie dostarczyć bardzo konkretne liczby. Turner z kolei dostarczy Hawks wsparcie weterana. 


Dla Portland Trail Blazers Evan Turner był graczem, który zapewniał energię z ławki rezerwowych. Często bywał wręcz nieocenioną pomocą, biorąc na własne barki dużo odpowiedzialności. Częściej jednak nie był w stanie udźwignąć presji. W Oregonie celują w walkę z czołówką zachodniej konferencji. Dlatego też potrzebowali gracza, który zapewni im więcej ofensywnego szaleństwa. Postanowili dogadać się z Atlantą Hawks w sprawie Kenta Bazemore’a, który powoli wkracza w najlepsze lata swojej kariery.

To najprostsza możliwa wymiana. Dwóch graczy, którzy zmieniają drużyny. O wszystkim jako pierwszy poinformował Adrian Wojnarowski. Bazemore będzie dla Blazers również zabezpieczeniem przed ewentualną utratą Rodneya Hooda, który może otrzymać kontrakt przekraczający finansowe możliwości zespołu z Portland. Obaj gracze są w ostatnim roku swoich umów. Kent za sezon 2019/2020 zarobi 19,3 miliona dolarów, a Turner 18,6 miliona, więc można powiedzieć, że obaj są przepłaceni.

Hawks zaoszczędzą na tym transferze 640 tys. dolarów. Bazemore w 67 meczach poprzedniego sezonu notował na swoje konto średnio 11,6 punktu trafiając 40,2 FG% i 32% za trzy. Stać go na znacznie więcej. Turner zatrzymał się na 6,8 punktu i 3,9 asysty trafiając 46% z gry. W jego repertuarze nie ma rzutów z dystansu, co pewnie także miało znaczenie przy konstruowaniu transferu z Hawks. W Atlancie będzie weteranem i zapewne pomoże w rozwoju młodzieży.

NBA: Kobe daje Giannisowi nowe wyzwanieSubscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ggref
ggref
25 czerwca 2019 14:10

Miał być złocę a jest Kent… czyli w Blazers nic się nie zmienia… jest ścibolenie a w PO dupa zlana

Juliusz
Juliusz
27 czerwca 2019 11:10
Odpowiedz  ggref

W Blazers faktycznie nic się nie zmieniło.Tam się gra w kosza(leje okc i dn)a nie szczerzy lansik do kamery